reklama
 

Vyzkoušeli jsme: Jak na pleť plnou života i ve středním věku

Blíží se mi životní jubileum. Nedělám z toho žádný poprask, nicméně jsem si tak nějak po žensku řekla, že by moje pleť potřebovala trochu výživy a revitalizace. Přece jen tvorba kolagenu rok od roku klesá...

Foto: iStock

O Biologique Recherche se hodně mluví. Bylo načase tuto kosmetiku vyzkoušet v salonu, který si poslední dobou získal velké renomé. Řeč je o Medical Esthet & Spa.

Ví se o mně, že jsem zarytou odpůrkyní všeho chemického a uměle dodávaného, a tak jsem s radostí přijala nabídku vyzkoušet hluboce hydratační pleťové ošetření proti stresu právě výše zmíněnou sofistikovanou přírodní francouzskou kosmetikou.

Koncentrace mořských a biologických extraktů

Biologique Recherche nabízí individuální a komplexní přístup ke každé klientce, jelikož produkty jsou vysoce koncentrované v původním stavu a mají své přesné postupy a procedury pro každého individuálně. Produkty BR obsahují vysoké koncentrace botanických, mořských a biologických extraktů získaných zastudena, které jsou bez parfemace, konzervantů, parabenů a chemických přísad.

Co jíte a jak moc se stresujete?

Kosmetička a majitelka salonu Medical Esthet & Spa Jaroslava Valentová se mě během úvodní "vyhodnocovací fáze", tedy během diagnostiky pleti, ptala na celkový životní styl: jak se stravuji, jak pracuji, jaký je můj stres index, kolik je mi let, co užívám za léky a zdali mám na něco alergii, protože všechny tyto faktory samozřejmě ovlivňují stav pleti.

Co všechno umí exfoliační voda

To, že nepůjde o jen tak obyčejnou proceduru, ale spíše o specifický kosmetický rituál, mi došlo hned v úvodu. Ošetření pokračuje takzvanou "iniciační fází". Protože se pleť musí důkladně připravit na následné "napumpování" živin v podobě sér, masek a krémů, je třeba ji důkladně očistit a provést jemnou exfoliaci. A tento bod mě zaujal nejvíc. Po odlíčení a vyčištění pleti micelární vodou má Biologique Recherche v záloze takzvanou "exfoliační vodu", která se na pleť dává před nanesením sér a krémů a má za úkol připravit pokožku tak, aby do sebe vcucla co nejvíce následné výživy.

Navždy mladší

Při ošetření, které trvá dvě hodiny, se vašemu obličeji dostane opravdu důkladné péče. Za zmínku stojí i speciální masáž a konečná maska, která se po dvaceti minutách stahuje z pleti a má za úkol, aby všechno,co bylo během hodiny a půl do pokožky vpraveno, v ní i zůstalo.

Po ošetření máte jen lehce začervenalá místečka na tváři, většinou tam, kde se muselo hloubkově čistit, ale i nepatrná zarudlost brzy zmizí. Okamžitý efekt odpočinuté a rozzářené pleti je znát na první pohled a opravdu nejde o žádnou "píár" nafouknutou bublinu: ačkoliv jsem na tomto kosmetickém rituálu byla před víc jak týdnem, pleť si pořád drží svou novou úroveň. Takže žádný "wow efekt" a pak rychlý sešup, ale poctivá práce s produkty, co umí, v rukou kosmetičky, která ví… 

Související

reklama

Komerční tip

reklama