reklama

Video: Jak vykouzlit plážové vlny pomocí žehličky?

Dokonalý účes na každou příležitost za méně než pět minut.

Foto: Profimedia.cz

Máte dlouhé vlasy a nevíte, jak je učesat, aby to nestálo moc práce, a přesto to působilo maximálně upraveně? Popadněte žehličku a vykouzlete tak trochu nedbalé, a přesto dokonale elegantní plážové vlny. Máme pro vás video návod.

Pokud začínáte s mokrými vlasy, nechte je buď volně uschnout a až na samém konci dofoukejte, ať na ně teplý vzduch nepůsobí zbytečně dlouho. Pokud ale spěcháte, vyfoukejte je do sucha rovnou. Těsně před foukáním do vlasů aplikujte buď tužidlo nebo třeba stylingovou pastu.

K natočení rovných vlasů je dobré použít žehličku, protože vám ušetří spoustu času, který byste jinak musela věnovat práci s natáčkami. Výsledek navíc bude možná ještě o něco přirozenější.

Na večer i na běžný den

Před samotným natáčením vlasy důkladně rozčesejte. Budou se vám od sebe snadněji oddělovat a nepotrháte si je. Nejprve je rozdělte na dvě části. Tu, na které zrovna nepracujete, můžete klidně svázat gumičkou, aby vám nepřekážela.

Začněte odzadu, takže jako první vezmete pramen, který roste těsně nad krkem. Jak hustý pramen bude, záleží na vás, ale platí, že čím menší pramínky natočíte, tím vlnitější vlasy budou. Pokud tedy chcete spíš jen nedbalé vlny, které vašemu účesu dodají přirozený šmrnc, berte klidně trochu víc vlasů najednou.

Čtěte také: Video: Naučte se konečně vytvořit precizní oční linky

Jestli chcete, aby konečný účes byl bohatší, a češete se spíš na večer, je dobré obě sekce rozdělit ještě na další dvě, na horní a dolní. Dělit by se měly zhruba ve výšce vašeho obočí, a pak natočte každou zvlášť. Pokud ale požadujete spíš jednodušší účes na běžné nošení, budou vám stačit dvě sekce, které jste si udělala na začátku.

Zachovejte objem

Žehličku nemusíte přikládat až ke kořínkům, klidně začněte zhruba v půlce vaší délky. Tím se alespoň neochudíte o objem. Pramen kolem žehličky zlehka omotejte, secvakněte a žehličkou jeďte dolů až ke konečkům.

Názorně vám to ve videu předvede oblíbená YouTuberka Camila, která zároveň ujišťuje, že jakmile si celý postup trochu osaháte a nacvičíte, zvládnete natočit celou hlavu za méně než pět minut:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pozor na palmový olej: Číhá v jídle i v kosmetice

Nesnášíte pohyb? Víme, jak to překonat

Nejlepší beauty triky přímo od Marilyn Monroe

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama