reklama

Video: Jak se změnilo cvičení za posledních sto let?

Podívejte se na největší trendy, jakými prošlo cvičení v uplynulém století.

Foto: Isifa/Thinkstock

Už na začátku minulého století ženy dbaly na své zdraví a toužily mít co nejhezčí figuru. A tak pravidelně cvičily. Zatímco dnes se v tělocvičně pohybujeme v miniaturních šortkách a tílku, tehdejší dámy měly na sobě dlouhé sukně. Jakými dalšími změnami cvičení prošlo? 

Byly doby, kdy jediným cvičením bylo decentní protahování. Nic jiného ostatně cvičební úbory ani nedovolovaly, a navíc ideál krásy nebyl na udržování postavy tak náročný jako později.

Od protahování, přes první náznaky opravdového posilování se do módy v sedmdesátých letech dostala jazz gymnastika. Tu potom vystřídal slavný aerobik a ještě o něco novější tae bo (to byl stále aerobik, ovšem s prvky boxu a kick boxu).

Čtěte také: Nejoblíbenější sport Čechů? Běh ani fotbal to není

Po éře aerobiku přišla trochu větší uvolněnost a všichni začali toužit po tanci místo cvičení. Nejen ženy, ale i muži tak začali chodit na lekce street dance. Taneční prvky se pak dostaly i do cvičení a vznikla zumba, která svůj největší boom zažila zhruba v roce 2010.

Co bude moderní za dalších pět let? Co dalšího přistane na historickém fitness milníku v roce 2020? Těžko říct, ale protože se svět z divokého tempa zase pomalu zklidňuje, dá se očekávat, že zumbu netrumfne žádná další supermoderní novinka, ale stará dobrá jóga či meditace. 

Podívejte se na video, které vtipným způsobem představuje ty největší fitness trendy posledních sto let:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

5 způsobů, jak zhubnout do plavek a neutratit moc peněz

Čím dál víc lidí nejí lepek. Co je na tom tak skvělého?

Proč vlasy s věkem mění barvu a šednou?

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama