reklama

Victoria Beckham: Chci, aby moje dcera vyrostla bez make-upu

Je možné, že ve světě, kde se dívky líčí v podstatě ještě před pubertou, bude jedna z nejslavnějších holčiček světa vyrůstat úplně jinak.

Foto: Profimedia

"Je v pořádku, aby mladé dívky nosily tuny make-upu?" ptá se Victoria Beckham v rozhovoru pro britskou Elle, a upozorňuje na to, že ženy jsou krásné i nenalíčené.

Sociální sítě jako Instagram nebo Snapchat přímo svádí k tomu napodobovat všechny ty beauty blogerky a pseudo blogerky, které ve výsledku vypadají stejně, jenže mají tisíce lajků. Mladé dívky pak mají pocit, že tohle je "ta" cesta. Victoria upozorňuje, že i na sociálních sítích ale jsou krásné ženy, často i hollywoodské herečky (například Michelle Williams nebo Katie Holmes), které se nebojí vyfotit bez make-upu, a přesto vypadají dobře.

Stejnou cestou chce Victoria vést svoji pětiletou dceru. "Snažím se Harper vést k tomu, aby raději obdivovala přirozené a inteligentní ženy. Říkám jí: Harper, nejde o to, kdo je nejhezčí holčička ve třídě. Jde o to, která je nejmilejší a nejpracovitější," popisuje návrhářka. "Nelíbí se mi, když věnuje příliš mnoho pozornosti svému vzhledu," dodává.

Malá Harper má ale naštěstí spoustu jiných zájmů - věnuje se baletu a dokonce hraje šachy. "Naštěstí to zatím nevypadá, že by někdy chtěla nosit krátké sukně nebo minišaty," směje se Victoria.

Sama přitom nedávno uvedla vlastní řadu dekorativní kosmetiky pro Estée Lauder. Nevnímá to prý však tak, že by tím někoho nabádala, aby se líčil příliš: "Je to přece o tom, najít tu správnou rovnováhu." 

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama