reklama

Poslední trendy v úpravě nehtů: Umělé, nebo přírodní?

Pěkně upravené ruce jsou naší vizitkou. Dávají dnes ženy přednost umělým, nebo přírodním nehtům? I na to jsme se zeptali odborníka.

Foto: Thinkstock

Umělé už můžeme mít všechno - prsa, zadky, vlasy, řasy a samozřejmě i nehty. Je vlastně ještě in mít nehty přírodní? Jaká pozitiva pro vás plynou z modeláže umělých nehtů? Můžete si na tvorbu umělých nehtů troufnout sama? Jaký je rozdíl mezi akrylovými a gelovými nehty? Co když se rozhodnu jednou provždy shodit gelové nehty a budu chtít mít už jen své přírodní? Jak pak o ně pečovat?

Dlouhé nehty versus emancipovaná žena

Nehet roste v průměru denně o jeden milimetr. Na nohou mu to jde mnohem pomaleji: tam to zvládne za den o 0,3 mm. Samotné lakování nehtů je tady už odpradávna. Lidé si nehty většinou zastřihávali. Už ve starověké Číně bylo módní lakování nehtů a ženy je měly obřích rozměrů. Zdobily je všelijak a vyjadřovaly společenský status: "čím je mám delší, tím je jasnější, že nemusím pracovat". Současné emancipované ženy jsou mnohem dál: také je umí nosit dlouhé až do nebes, a dokonce i chtějí pracovat.

Málokterá žena má přirozeně půvabný tvar nehtů a dobrou kvalitu. V takovém případě určitě dává prostor přirozeným nehtům, jednoduše upraveným, s maximálním občasným nalakováním. V jiných případech si nehty nechává “dělat” zkušenou nehtovou designérkou. Na výběr je už dnes mnoho přístupů: shellaky, gelové laky, akrylové laky a podobně. Některé se lepí na náš vlastní nehet, jiné se vytvrzují pod UV lampou. 

Ve všech případech hovoříme o nehtové modeláži, rozdíl je pouze v technologickém postupu a použitém materiálu. Akrylové nehty jsou tvrdší a pro jejich vytvoření není zapotřebí UV lampy. Při jejich opracovávání je zapotřebí větší opatrnosti a šetrnosti především s pilníkem či frézou. Čistě akrylový materiál nelze zakončit vysokým leskem. Gelové nehty jsou vytvrzovány v UV lampě, materiál je měkčí a lépe zpracovatelnější. Obě dvě techniky mohou být maximálně krásné, pokud jsou provedeny zkušeným nehtovým designérem.

Na téma přírodní versus umělé nehty jsem položila pár otázek zkušené manikérce Zuzaně Fataciunové ze studia Bomtom, Jalta.

Jsou ještě v kurzu přírodní nehty?

Přírodní nehty jsou asi nejvyhledávanější úpravou nehtů. Upravují se jen tónovaným lakem, ošetřenou kůžičkou a zarovnaným nehtem.

Jaké jsou poslední trendy v úpravě nehtů?

Celistvá barva.

Existuje nějaké riziko, pokud si žena doma tvoří nehty sama pod UV lampou a podobně?

Samozřejmě. Může dojít k probroušení nehtu, při nedostatečném odmaštění nehtu nemusí gel lak nebo gel dobře držet.

Jak často by se měl nehtům dávat klid na regeneraci, bez laků, umělých nehtů a podobně?

Pokud chceme nehty zregenerovat, je nejlepší nechat odrůst celé nehtové lůžko, což trvá 3-5 měsíců, nebo je dobré jednou ročně podstoupit regenerační kúru, která by měla obsahovat posilující lak na nehty, krémy a doplňky stravy pro posílení nehtů.

Jaký je rozdíl mezi lepením umělých nehtů a modeláží umělých nehtů?

Lepení nehtů je jen prodloužení přírodního nehtu tipem, který ale nemá dlouhou výdrž bez gelu, jenž může být jednofázový nebo dvoufázový. Tím se nehet stává mohutnějším a odolnějším, což je právě modeláž.‎

Jak se starat o nehty, když “shodíme” všechny umělé vrstvy?

Nehty je vhodné po celou dobu jejich dorůstání vyživovat zpevňujícími laky. Udržujte je co nejkratší. Na nehtovou kůžičku je vhodné používat olejíček, aby se vyživovala a nevytvářely se záděry. 


V obávaném koncentráku věznili i Čapka. 101letého dozorce soud poslal za mříže | Video: Aktuálně.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama