reklama

Účesy, které ženy milují a muži nenávidí. Máte to stejně?

Máte krásně prodloužené vlasy, úplná princezna, řeklo by se. Jenže chyba lávky, muži to tak vůbec nemusí připadat. V jakých účesech se vy cítíte skvěle, ale muži jsou z nich trochu v křeči?

Foto: iStock

Aby bylo jasno hned na úvod. Tohle není článek o tom, co nám ženám připadá cool, sexy a zajímavé.

Jde hlavně o to, že právě tyhle naše představy se dost často neshodují s představami mužskými a je třeba si to přiznat. Samozřejmě naše image si budujeme nezávisle na mínění mužů (nebo toho našeho jednoho muže), jde o to, abychom se my cítily v pohodě, nicméně je dobré podívat se na věc i z opačné stránky. Jaké typy účesů a střihů mužům na ženách mnohdy nesedí?

1) Ofina a la huculský kůň

Krátké ofiny jsou opravdu šíleně trendy, ale není krátká ofina jako krátká ofina. Když je to taková ta "alexochungovská", je to v pořádku: je totiž svěží, holčičí a přitažlivá. Jinak je tomu u husté ofiny, která se táhne až do očí. Ano, je to inovativní, jste vidět, všimne si vás, ale u toho to taky zůstane. Který chlap by chtěl chodit s hřebcem?

2) Prodloužená pseudoprincezna

Prodlužování vlasů je dost ošemetné téma, zvláště u žen po pětatřicítce, které mají celoživotní nutkavý pocit, že ještě nedostaly občanku a že jsou princezničky na bále, co poztrácely korále. Věřte tomu, že jednoho dne přijde bod zlomu, kdy z princezny bude už napořád lehce nedůstojně vyhlížející přestárlá královna, na které je na první pohled vidět, že jí ujel vlak a jediný, kdo to netuší, je ona sama.

3) Kratší než já?

Ano, krátké účesy omlazují. Záleží ale na tom jaké a jaký jste typ: pokud jste od přírody ten holčičí s velkýma očima, je pravděpodobné, že vás klučičí sestřih udělá pro okolí zajímavou. Je ale bohužel pravda, že muži mají na ženách raději delší vlasy. Krátké střihy umí ocenit málokterý, a to už musí být estét par excellence (ale nepopírám, že i takové znám). Většinou si totiž o krátkých střizích myslí něco velmi přímočaře jednoduchého ve smyslu: "Který chlap, když není čtyřprocentní, by chtěl chodit s chlapem?"

4) Barevná fantasmagorie

Barvy letí. I ve vlasech. Jenže muži jsou konzervativní a preferují spíše střídmost. Všechny ty fialové, růžové nebo tyrkysové kreace či dokonce vlasy v barvách duhy ocení spíš módní fajnšmekři než obyčejní muži. Proč? Je to na ně příliš komplikované, přebujelé a výrazné. A výraznost ocení spíše na ženských křivkách než na hlavě.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama