reklama

Třepí se vám vlasy? Pomůže oheň, tvrdí topmodelka

Jak to brazilská topmodelka, která předvádí pro Victoria's Secret, dělá že má tak krásně lesklé a zdravé vlasy? Pravidelně je prý opaluje ohněm. Máme pro vás i videonávod.

Foto: Facebook.com/Barbara Fialho

Jak to brazilská topmodelka, která předvádí i pro Victoria's Secret, dělá že má tak krásně lesklé a zdravé vlasy? Pravidelně si je prý nechává opalovat ohněm. Máme pro vás i videonávod, kdyby vás tato metoda náhodou zaujala. Ovšem jen na vlastní nebezpečí...

Nádherná brazilská modelka a zároveň jeden z andílků Victoria's Secret, Barbara Fialho, módnímu webu Fashionista přiznala, že za krásou jejích tmavých vlasů je skutečně oheň. Nejde však o žádný pomatený "home made" nápad, ale nový typ profesionální terapie, která se provádí v salonech a podlehly jí tisíce žen v Jižní Americe a v Brazílii obzvlášť. 

"Kvůli neustálému narovnávání jsem měla vlasy zničené a padaly mi. Teď jsou naprosto silné," popsala účinky takzvané velaterapie. Ta se prý skutečně provádí plamenem ze zapálené svíčky.

Jednoduché, ale zdlouhavé

Kadeřnice vám nejprve rozdělí vlasy do tenkých pramínků, jeden po druhém je pevně smotá a plamínkem přejíždí těsně u těch, aby ohořely jen roztřepené konečky. Prý je to hezky zacelí a dodá jim to hydrataci. Údajně je to díky tomu, že oheň otevře vlasovou folikulu, která potom mnohem lépe absorbuje kondicionér nebo výživný olej.

Náš tip: Znáte českého andílka Victoria's Secret? Jmenuje se Hana Jiříčková

A to je vlastně všechno, co při proceduře musíte udělat, přestože je celkem zdlouhavá. Nejsou k ní potřeba žádné speciální přípravky ani nástroje, takže to klidně můžete vyzkoušet i doma. Pokud si tedy na takhle šílenou proceduru troufáte. V Evropě však zatím budí spíš údiv než skutečný zájem.

Brazílie podlehla

Barbara už tenhle trik poradila i některým svým kolegyním, a například Alessandra Ambrosio či Isabeli Fontana si jej rovněž nemohou vynachválit. Jejich vlasy poničené od náročných účesů a chemikálií ze stylingových přípravků jsou prý díky velaterapii dokonale ozdravené

Čtěte také: Neničte si vlasy: Jak a čím je správně česat?

Stejně nadšeně už ji doporučuje třeba i brazilská edice časopisu Vogue. "Je to neuvěřitelné. Vlasy se vám při tom vůbec nezkrátí, a přesto jsou potom na dotyk mnohem měkčí a jemnější, a vypadají zdravěji," tvrdí redaktorka Vogue Victoria Ceridono.

Zaujala vás péče o vlasy ohněm? Zde je video, které vám ukáže, jak celá procedura probíhá:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jedlá soda: 10 způsobů, jak díky ní zkrásníte

4 stádia celulitidy: V jakém jste vy a jak ji zmírnit?

Výška rozhoduje o vaší kariéře: Nevěříte?

Nakazí jeden člověk celou tramvaj? Epidemiolog vysvětluje šíření viru aerosolem | Video: Kristýna Pružinová, Blahoslav Baťa, Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama