reklama

Tipy pro jemné vlasy: Jak docílit objemu, který vydrží déle než hodinu

Ať už máte vlasy volně rozpuštěné, vyčesané do ohonu nebo zapletené do sofistikovaných copánků, jisté je, pokud jich máte hodně, účes ve výsledku vypadá líp. Jak docílit u jemných vlasů objemu? Chce to znát pár triků.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Prohrábnout si nádhernou hřívu a pohodit hlavou jako modelka. Užít si ten pocit z dlouhých hustých vlasů… Která z nás, kterým příroda nadělila jemné chmýří, aspoň jednou nezatoužila tohle zažít?

Jemné vlasy má třetina žen v našich zeměpisných šířkách. Jejich výhodou sice je, že jsou krásně hebké a lesklé, ale bohužel se také často mastí a plihnou. Účes, který na nich vytvoříte, vydrží sotva pár hodin. Řešením je dodat jim, co potřebují, a vyvarovat se naopak zbytečných chyb. Zázraky se sice nedějí, ale se správným přístupem, vhodným střihem a používáním speciálních kosmetických produktů můžete leccos napravit a objem ve vlasech si užít.

Základem je péče

Zapomeňte na výživné a olejové šampony a sáhněte vždy po šamponech, kondicionérech, sérech a maskách, které jsou přímo určeny pro jemné vlasy.  Jejich receptury obsahují speciální složky, jež proniknou do vnitřní struktury vlasu, vyplní poškozená místa a obalí ho jemným filmem. Ten vlas zpevní a zvětší jeho průměr. Jemným vlasům příliš nesvědčí šampony typu 2v1, protože použité kondicionační látky jsou většinou příliš zatěžující a vlasy jsou pak zplihlé. Doporučit lze naopak suché šampony. Protože se jemné vlasy dost často mastí, nebojte se pořídit si malé cestovní balení do kabelky a v průběhu dne přípravek ke kořínkům vlasů aplikovat. K dostání jsou opět varianty pro získání objemu. 

Do své kosmetické výbavy se nebojte zařadit ani regenerační produkty, jako je sérum nebo maska. Opět ale platí, že musejí být určeny pro jemné vlasy. Tyto produkty, stejně jako kondicionér, nenanášejte ke kořínkům. Aplikujte je pouze do délek vlasů.

Zvolte správný střih a barvu

Pro jemné vlasy se nehodí každý účes. Je proto dobré poradit se s dobrým kadeřníkem. Platí, že čím jsou vlasy kratší, tím budou lehčí a nadýchanější. Ideální bude například mikádo nebo kratší účesy se stupňovitě sestříhanými vrchními partiemi. Kouzla umí i barva. Jestliže vyberete správný odstín, můžete docílit i optické úpravy proporcí. Je všeobecně známo, že tmavá barva objem zmenšuje a zužuje, zatímco světlé odstíny zvětšují objem a rozšiřují. S barvou přitáhnete pozornost k určitým partiím účesu, podpoříte tvar střihu a zvýrazníte střihové efekty. Stejná kouzla dokáže i aktuální konturování zvané balejáž, jež doladí strukturu vlasů a střihu.

Opatrně se stylingem

Obecně platí, že na jemné vlasy se hodí stylingové přípravky používat spíše v menším množství. Důvod je jednoduchý. Laky, pěny, gely a vosky totiž prameny zbytečně zatěžují. Skvělým tipem jsou objemové spreje, kterými úspěšně nahradíte pěnové tužidlo. Jsou lehké a do vlhkých vlasů je jednoduše nastříkáte po umytí a vyfoukáte. Místo tužidla se také hodí aplikovat pudr na vlasy. Tím poprášíte vlasové kořínky a docílíte toho, že se vlasy hned u pokožky hlavy nadzvednou a vytvoří opticky objemnější účes. Pro zafixování účesu volte opět laky na vlasy určené pro objem.   

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama