reklama

Tilda Swinton: Úplně jiná kráska

Do kin přichází film Oslnění sluncem s oscarovou herečkou Tildou Swinton v hlavní roli. Už asi posté v něm změní svoji image. Pojďte si připomenout její role i to, jak tahle charismatická hvězda vypadá v civilu.

Foto: Profimedia

Tildu Swinton buď milujete, nebo nechápete, co na ní všichni vidí. Spíš byste ji ale měli milovat. Proč?

1) Je výborná herečka, kterou si ke spolupráci vybírají ti nejlepší režiséři od Jima Jarmusche přes Wese Andersona až po bratry Coenovy. Její jméno bývá zárukou kvality. Platí to už od Pláže, což je film, který nastartoval její kariéru, důkazem pak jsou i filmy jako Po přečtení spalte, Musíme si promluvit o Kevinovi, Přežijí jen milenci nebo Grandhotel Budapešť. Její další film Oslněni sluncem zatím tak pozitivní kritiky nemá, ale o jeho kvalitách se v českých kinech můžete přesvědčit už dnes.

2) Tilda Swinton je krásná úplně jiným způsobem. Nestojí o klasickou krásu, nesnaží se za každou cenu přiblížit už trochu tuctově půvabným ženám Hollywoodu. Raději ostříhala blond vlasy na krátko, obarvila je do platinového odstínu, na líčení víceméně kašle a místo slušivých hadříků volí minimalistické oversized kusy. Dokonce i na červeném koberci kašle na velkou večerní a dělá to po svém. Musí mít ohromné sebevědomí, v tom nejlepším slova smyslu. Málokterá žena dokáže podobným způsobem akceptovat samu sebe.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama