reklama
 

Suchý šampon: Proč byste ho měla používat i vy?

Kdo suchý šampon jednou zkusí, už nechce žít bez něj. Nevěříte?

Foto: Isifa/Thinkstock

Kdo suchý šampon jednou zkusí, už nechce žít bez něj. Nevěříte? Pojďme si tedy vysvětlit, na co tenhle pro někoho stále ještě záhadný přípravek vlastně slouží, jak se používá, a proč si ho pravděpodobně zamilujete i vy.

Samozřejmě záleží, abyste si vybrala kvalitní suchý šampon, který vlasy nezatíží, nemá nepříjemný zápach a bude se vám s ním dobře pracovat. Najít ten ideální přímo pro vaše potřeby může být ze začátku trochu oříšek, ale věřte, že se vyplatí pátrat.

My jsme vyzkoušeli většinu těch, které jsou na trhu, od těch nejlevnějších v drogerii po ty dražší ze salonů nebo z lékárny. Výsledek? Vyšší cena ani u suchých šamponů ještě nezaručuje tu nejlepší kvalitu, ale u těch levnějších se budete dost často potýkat právě s nepříjemným zápachem. Naší jedničkou je tedy ten od Klorane.

Pocit umytých vlasů

A co tedy tyhle zázraky ve spreji vlastně umí? V první řadě vlasy osvěží. Jistě také milujete pocit umytých vlasů, který ale nevydrží déle než jeden den. A komu by se chtělo mýt si vlasy každý den? Asi jen tomu, kdo získal dva roky prázdnin a neví, co s nimi.

Čtěte také: Proč vlasy s věkem mění barvu a šednou?

Právě proto je tu suchý šampon, který vlasům vrátí svěží vzhled, jakobyste si je právě umyla. Za takovým účelem se nanáší ke konečkům vlasů, zpravidla se nechá chvíli působit, a poté ho rozčešete kartáčem, případně rozetřete ručníkem stejně, jako byste je chtěla vysušit po mytí.

Bezkonkurenční objem

Ale to není všechno. Některé ženy si už zvykly používat suchý šampon klidně i ten den, co si vlasy doopravdy umyly. Dodá jim totiž skvělý objem, a dokonce i s těžkými, nepoddajnými vlasy se po jeho nanešení celkově lépe pracuje. Jakoby najednou začaly víc poslouchat.

Pokud vám tedy jde především o objem, nastříkejte suchý šampon do střední délky vlasů, nechte třeba dvě minuty působit (u některých to není potřeba), a poté pomocí prstů vyfoukejte. Jestli ale spěcháte, klidně vlasy jen vykartáčujte a rukama je upravte do požadovaného tvaru.

Protože suché šampony mívají bílou barvu, je nezbytné celou proceduru provádět před zrcadlem, abyste se ujistila, že jste opravdu celou vrstvu rozetřela a nezůstaly vám na hlavě bílé fleky.

Suchý šampon, zejména pokud ho používáte kvůli objemu, můžete také nahradit takzvaným slaným sprejem, případně mořskou vodou ve spreji, i když na opravdu těžké vlasy zase tolik nepůsobí. Ty ostatní s ním ale získají krásný plážový vzhled.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Účesy slavných: Sluší jim víc blond nebo hnědá?

5 způsobů, jak zhubnout do plavek a neutratit moc peněz

Tenisky pořád letí: Které z toho množství vybrat?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama