reklama
 

Trápí vás akné, vrásky nebo zápach z úst? Vsaďte na stříbro

Stříbro se používá už po staletí pro své hojicí a antibakteriální účinky. Nově se ale nyní rozmohlo v kosmetickém průmyslu. Přečtěte si, na co všechno se dá použít.

Foto: iStock

Každým rokem se v kosmetice objevují nové trendy ingredience se svými skoro až zázračnými účinky. Už jsme měli měď a zlato a nyní se zdá, že si výsluní zabralo stříbro. 

V péči o tělo není stříbro až takovou novinkou. Už po staletí se totiž používá pro své protizánětlivé a antibakteriální účinky. Egypťané a Římané stříbro používali k dezinfekci a sterilizaci vody a používalo se také k lepšímu hojení popálenin a ran za dob druhé světové války. 

Stříbro je také jedním z nejsilnějších prostředků proti mikroorganismům a skvěle účinkuje proti bakteriím a virům. Používalo se tak před vynálezem antibiotik. 

Stříbro v kosmetice

Je proto až s podivem, že to trvalo tak dlouho, než se stříbro dostalo i do kosmetiky. Koloidní stříbro, které se v kosmetice používá, má skvělé čisticí a antibakteriální schopnosti, a je tak úžasnou ingrediencí v léčbě akné. A ukazuje se, že se hodí i na zjizvenou, ekzematickou nebo stárnoucí pokožku. 

Výhoda stříbra je ta, že nevysušuje pokožku, nevyvolává její stahování, červenání nebo pálení. I proto si ho se svou citlivou pletí oblíbila Gwyneth Paltrow. Ta prohlásila, že se v letadle vždy zahalí do mlhy z koloidního stříbra, aby se tak chránila před případnými bakteriemi. 

Pro zuby i podpaží

V péči o pleť nebo různá poranění ale využití stříbra nekončí. Své místo si našlo i u deodorantů a v péči o zuby.

Mikročástice stříbra ničí bakterie v ústech a fungují tak jako prevence před zubním kazem, paradentózou. Přípravky se stříbrem také pomohou se zápachem z úst. 

Pocení je naprosto přirozené, hlavně třeba u podpaží a chodidel, kde se nachází nejvíce potních žláz. Co nám většinou vadí, je zápach, který je způsobený bakteriemi, které se v teplém a vlhkém prostředí vyskytují. Stříbro s nimi pomáhá bojovat, a navíc normalizuje činnost potních žláz, takže se nebudete potit tolik.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama