reklama

Chlapec zažívá kvůli mateřskému znaménku lítost i odpor. Je dokonalý, říká matka

Před pěti roky se jim narodil chlapec Enzo, jehož tvář kromě krásného úsměvu zdobí i velké mateřské znaménko. "Má nejdokonalejší tvář a nejpůvabnější znamínko," napsala jeho matka Carolina na Instagramu, kde sdílí synovy fotky.

Foto: carolgiraldelli

Od prvního dne si Enzovi rodiče dali slib - nikdy nebudou maskovat jedinečný rys svého dítěte a budou jeho odlišnost přijímat, jak jen to půjde. Carolina pro web Bored Panda uvedla, že si poprvé uvědomila, že na jejím synovi je něco jinak, když viděla "vyděšené" pohledy zdravotníků po porodu. 

Enzův rys je neškodný a nazývá se vrozený melanocytární névus. Jedná se o kožní onemocnění charakterizované skvrnou neobvykle tmavé kůže tvořenou melanocyty, které produkují pigment.

"I když to není snadné, chováme se s manželem normálně," říká Caroline s tím, že zejména ze začátku bylo těžké vytěsnit pohledy okolí, které byly plné lítosti, pohrdání, strachu a někdy i odporu.

Matka si také najala vizážistu, aby jí na tváři vytvořil stejné znaménko, jaké má Enzo. "Když jsem přišla domů, Enzo z toho byl úplně nadšený, i když tomu úplně nerozuměl," vzpomíná. Make-up pak nosila celý den, aby plně pochopila předsudky, které její dítě zažívá.

Její profil na Instagramu sleduje téměř 13 tisíc lidí a mapuje na něm nejen život rodiny, ale i Enza. Podívejte se.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama