reklama

Sexy i v šedesáti? Modelka "v důchodu" radí, jak na to

I v šedesáti můžete mít šmrnc a sex-appeal. Když víte, jak na to.

Foto: Facebook.com/Jacky O’Shaughnessy

Značka American Apparel je sice trochu kontroverzní, ale přeto musí být její tvář samozřejmě krásná. Stejně jako tvář jakékoli jiné firmy. Přesto se tahle konfekční značka rozhodla, že udělá sexy modelku ze šedesátileté ženy. Vůbec se nedivíme, protože Jacky O'Shaughnessy je nádherná a přirozená zároveň. Rozhodli jsme se proto zjistit, jak to dělá a jaké triky se máme začít učit.

Ještě než se začnete čílit, že modelky mají jednodušší život, protože mají spoustu času na cvičení a pořád o ně někdo pečuje a radí jim, měli byste vědět, že Jenny si tohle povolání vyzkoušela opravdu až na "stará kolena". Čímž nechceme říct, že šedesát je snad nějak extra vysoký věk, ale modelky přece jen začínají plus mínus v patnácti.

"Je pravda, že když mi bylo 13, maminka mě vzala do modelingové agentury v New Yorku. Jenže tam mi řekli, že by bylo fajn, kdybych si nechala upravit nos a shodila pět kilo. To jsem samozřejmě odmítla," vypráví Jacky, které je dnes dvaašedesát a s American Apparel spolupracuje už dva roky. Nafotila pro ně dokonce i velmi krásnou kampaň na spodní prádlo.

Jde to i bez plastiky

Jacky nemá žádné plastiky, ani jiné úpravy, ve tváři má vrásky, ale přesto na ní její věk tak nějak není znát. Jak je to možné? "O své tělo se starám, jak nejlépe dovedu, ale uvnitř se cítím mnohem mladší. Mám pocit, že věk je jen číslo, nic neznamená. Během dospívání jsem se cítila mnohem starší, teď se naopak cítím mladší než kdykoli předtím. 

Jsem totiž spokojenější sama se sebou. Dobře vím, že sebevědomí a lásku k sobě samému člověk nezískává úplně snadno, ale bez nich se často rozhodujeme nezdravě. Dá to práci, ale nakonec to člověk opravdu posune dopředu."

Samozřejmě to není jen o pocitu, který máme v hlavě, i když ten je velmi důležitý, ale i o tom, jak se o sebe staráme, takže i Jacky přiznává, že má své rituály. "Věřím akupunktuře, mému chiropraktikovi a třikrát do roka chodím na zubní hygienu."

A jak si udržuje postavu? "Pravidelně se protahuji, kdykoli můžu, tak chodím, místo ježdění výtahem chodím po schodech, když se mi chce, dám si dvacetiminutovku pilates nebo zvedám dvouapůlkilové činky," prozrazuje Becky. 

Čtěte také: Zkroťte svoje chutě: Zjistěte, co vám tělo naznačuje

"Co se týče stravy, nepiju kávu, černý čaj ani slazené limonády, naučila jsem se jíst pomalu a jen do polosyta. A co je nejdůležitější - už si umím nevyčítat, když občas zhřeším," dodává.

Jacky zkrátka zastává pravidlo, že čím spokojeněji se cítíte, tím lépe také vypadáte. Proto je podle ní důležité mít kolem sebe partu dobrých přátel a umět se bavit. Ona sama miluje divadlo, filmy, hudbu a knihy. Pravidelně si zpívá ve sprše a ráda se směje.

"Když pracujete na tom, aby vše kolem vás bylo v rovnováze, pokud si dáte tu práci a najdete něco, co vám dělá radost, jste na té nejlepší cestě přijmout život, jaký je a užívat si ho. Věk přitom nehraje žádnou roli. Neomezuje mě, vím, že se stále mohu snažit být silnější a pružnější," uzavírá Jacky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

10 největších módních chyb mužů. Děláte je taky?

Víte, co jsou niche parfémy? Pokud ne, přicházíte o hodně

Neznámkuje a nedává diktáty: Chci děti podporovat, ne je nachytávat na tom, co neumí | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama