reklama

Krásná za pět minut: Rychlokurz líčení pro rána, kdy nestíháte

Ranní klasika: Jedno oko ještě zalepené od spánku, manžel a děti se dožadují snídaně, poslechu a porozumění a my máme být za pět minut krásné a připravené do práce. Nebojte, i tahle 'patová' situace má řešení.

Foto: Thinkstock

Máte pět minut, co teď? Umyjete se, oblékněte a hurá na 'rekonstrukci' spánkem oteklého obličeje. Nejprve ho pořádně opláchněte vodou – chladnější nebo klidně ledovou – dočistěte pleť oblíbeným mycím gelem nebo pleťovou vodou. Ano, i ráno je to nutnost.

Pročešte vlasy, párkrát i v předklonu, pěkně od kořínků, ať získají objem a vmačkejte do nich (také v předklonu) trochu oblíbeného stylingu.

CC či BB krém

Mezitím obličej uschne a je čas nanést krém, nebo ještě lépe CC či BB krém, který je nejen hydratační, ale také krycí, a tak už nebudete potřebovat make-up, což je v létě rozhodně příjemné. Pokud se raději držíte klasiky, aplikujte korektor tam, kde je ho třeba, a pak hydratační anti-age krém (pokud je vám víc jak 25 let), a naneste oblíbený make-up. Přimlouváme se za nějaký s lehčí texturou. Než zaschne, dotvořte účes a už je nejvyšší čas pustit se do líčení.

Odstíny měděné a pískové na oči

Letní světlo a kosmetičtí tvůrci přejí i letos metalickým odstínům, což je dobré pro nás všechny, které se špatně opalujeme nebo se prostě nechceme opalovat. Opálená pokožka sice vypadá hezky, ale na sluníčku vrásky nevratně naskakují přímo geometrickou řadou, a tak si raději nechte na dlouhé slunění zajít chuť. Naštěstí díky metalickým, například měděným, odstínům dekorativní kosmetiky dosáhneme krásně zlatavého letního looku. Začněte stíny, třeba zlatými, ale i bronzové nebo jemně béžové vypadají krásně; můžete je zkombinovat s tenkou linkou pro dramatičtější pohled.

"Stíny nezapomeňte jemně nanést i pod oko. Nejprve oko orámujte stíny, nad okem dobře vypadá jemná černá linka, pak víčko dostínujte, můžete to udělat i světlejším odstínem, než kterým je oko orámované. Pokud chcete, aby oční líčení působilo hodně přírodně, skoro jako by oko bylo nenalíčené, použijte řasenku jen na úplný konec vašich řas. Jinak řasy pořádně přejeďte řasenkou, včetně těch pod okem," radí vizážistka Helena Stará.

Rudá nebo fialová?

Oči máme hotové a nyní zbývá jen minutka na doladění zbytku. Rty jemně přejeďte leskem, nebo pokud potřebujete vyčarovat sexy vzhled, namalujte některým ze sytých odstínů rudé, která je stále aktuální. Výborně ale samozřejmě vypadá i růžovofialová, obzvlášť ta sytá – magenta. Na závěr se obličej a dekolt jemně přepudrujte, my doporučujeme skvělé minerální pudry, které pokožce dodají, co potřebuje, a zároveň ji krásně sjednotí.

Tak, a teď už jen trocha oblíbené vůně na pulzní body, tedy za uši a třeba ještě malinko na zápěstí, a pokud jste perfekcionistka, ještě přestříkejte účes leskem na vlasy, aby dostal svou porci vitality a je hotovo. Možná se vám zdá, že tenhle proces, který je v článku, by se nikdy nevešel do pěti minut – omyl – musíte se krášlit v rychlém tempu, to je pravda, ale pokud budete tuhle malou rutinu provádět každé ráno, za čtrnáct dní ji stáhnete možná na minuty čtyři.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama