reklama

Vyzkoušeli jsme: Přírodní manikúra, která vydrží i dva týdny

Znáte veganské laky SpaRitual? A víte, jakou manikúru nosí Rihanna, Katy Perry, Jessica Alba nebo Victoria Beckham? Přece Bio Sculpture. Že nevíte, o co jde? Tak čtěte dál.

Foto: iStock

S šéfredaktorkou Zdenkou Tomis jsme se domluvily, že s jarem každá vyzkoušíme jeden manikérský přístup a pak o tom napíšeme.

Protože obě upřednostňujeme přírodní složení veškeré kosmetiky, Zdenka zvolila manikúru spojenou s lakováním nehtů veganskou značkou SpaRitual v Bomtonu Brumlovka a já jsem absolvovala neskutečně příjemnou záležitost, nehtový rituál Bio Sculpture v Medical Esthet & Spa.

Zdenka a Bomton Brumlovka

Když jsem byla malá, pravidelně jsem od různých dospělých žen slýchala, že mám moc hezké ruce. Tatínek vždycky pyšně ukazoval, že pravidelný tvar a dlouhé prsty mám po něm. Tak nějak mi tyhle situace vštípily do hlavy, že ruce by zkrátka měly být hezké a upravené. Proto se nespokojím jen tak s něčím a s oprýskaným lakem v životě nevyjdu na ulici. 

Byla jsem moc zvědavá, jak si s mýma rukama poradí v Bomtonu - mám ho v hlavě zafixovaný hlavně jako kadeřnický salon, kde mají i perfektní kosmetiku. Ale manikúru? Vydala jsem se to vyzkoušet. Hned zkraje mi bylo sympatické, že tu pracují výhradně s veganskou značkou SpaRitual, a to od krémů až po laky na nehty.

Protože mám po zimě ruce extrémně vysušené, doporučila mi sympatická manikérka Tamara ještě teplý zábal. Na ruce mi nejprve nanesla silnou vrstvu péče kombinující olej s krémem. Zabalila je do malého ručníku a pak mi ruce dala do velikých vyhřívaných rukavic. Nádhera s velmi vyživujícím a hebkým efektem.

Úmyslně jsem si před manikúrou téměř týden nehty vůbec nezkracovala ani jinak neupravovala, aby se manikérka mohla maximálně vyřádit. A dobře jsem udělala. Nejprve je trochu zkrátila kleštičkami a poté pilníkem vytvarovala do opravdu krásného tvaru - rovnějšího, než jsem zvyklá, a přitom byl nehet v rozích trochu zúžený. Nehty mám teď díky tomu ještě souměrnější než dřív. Jsou tak hezké, že bych měla jít natáčet nějakou reklamu na krém na ruce.

Vyniklo to zejména po lakování. Nemám ráda klasické červené laky a šedých a černých mám doma dost, proto jsem si nechala aplikovat tmavší fuchsiovou barvu. Lak díky správné aplikaci (dověděla jsem se například, že nehty před lakováním nikdy nemáte leštit) a kvalitnímu nadlaku vydržel celý týden. Dokonce si myslím, že nebýt víkendového úklidu, vydržel by ještě déle. 

Mimochodem, až sem taky vyrazíte, buďte na závěr trpělivá a nechte lak opravdu dobře zaschnout. Já jsem pospíchala, takže jsem si hned za dveřmi salonu lak na palci trochu poničila.


Nina a Bio Sculpture v Medical Esthet & Spa

O studiu Medical Esthet & Spa se začíná v naší branži mluvit stále častěji. Pracují tam totiž s téměř zázračnou přírodní francouzskou kosmetikou Biologique Recherche a umí to skvěle. V salonu si k přírodní pleťové a tělové péči vybrali i další eso z ranku přírodní kosmetiky, a sice nehtovou kosmetiku Bio Sculpture.

To, že jsem si vybrala dobře, jsem vycítila hned v úvodu, kdy se mi dostalo profesionální a vřelé péče od manikérky Petry Erlerové, která mi během ošetření řekla o kosmetice vše podstatné. Ještě důležitější moment ale nastává v této chvíli. V okamžiku, kdy píšu tento článek. Je to právě čtrnáct dní od manikúry a já na nehtech nemám jediný škrábanec, sloupnutí - a přitom jsou moje ruce v permanentním zatížení. Kdyby nebylo odrostů, které mi obecně vadí jak u vlasů, tak nehtů, tak bych si pořád tak trochu připadala jako ze žurnálu.

V čem je Bio Sculpture tak jiný a inovativní? Hlavním rozdílem Bio Sculpture gelu od gelů jiných výrobců je jeho medicínské složení. Unikátní formule Bio Sculpture gelu se přibližuje přirozenému nehtu a obsahuje 58 procent proteinu, který podporuje výživu a posiluje nehtovou ploténku. Základní složkou je pryskyřice jihoafrické teky obrovské, která umožňuje vytvořit pevný a flexibilní povrch. Gel je plastičtější a ohebnější než nehet.

Bio Sculpture Gel neobsahuje MMA (methyl-meta-akryláty), EMA (ethyl-meta-akryláty), plasticidy, akrylové kyseliny, toluen, parabeny, formaldehyd, dibutyl phtalaty či kafr, které běžné nehtové přípravky jako gely, gel laky a akryl obsahují. Produkty jsou stoprocentně veganské a nejsou testovány na zvířatech. LED lampy, ve kterých jsou nehty vytvrzovány, prošly přísnými kontrolami s vynikajícími výsledky, tudíž i tady hovoříme o zdravotní nezávadnosti.

Bioaktivní kúra je proto ideální pro ženy, které zajímá jejich zdraví a tělo, je vhodná taktéž pro roztřepené, polámané a tenké nehty bez lesku, které byly v minulosti často namáhány klasickou modeláží, či pro klientky procházející chemoterapií či těhotenstvím. Bio Sculpture Gel je velmi šetrný a působí mnohem přirozenějším dojmem.

Každá nositelka musí mít zákonitě pocit, že udělala pro sebe a své tělo nejen něco užitečného, ale že to na něm vypadá i perfektně. Jediné, co jsem dlouze řešila, bylo, jakou barvu nebo barevný odstín si zvolit. Nakonec jsem vybrala univerzální přírodní světlý odstín "Barbie", který ruce jemně zvýraznil a zjemnil. A nenechte se zmást názvem, barbínovský opravdu není, to bych nedopustila, spíš klasicky pudrově starorůžový.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama