reklama
 

Přestalo vás bavit? Jediný účinný způsob, jak se zbavit tetování

Tetování dnes představuje naprosto běžnou formu zdobení kůže, a téměř nikdo už se nad ním nepozastaví. Přesto se ale stane, že svého nositele omrzí. Co potom?

Foto: iStock

"Od šestnácti let jsem snad jako každá mladá holka toužila po stylové kérce. Jenže dnes je mi osmadvacet, brzy budu chtít otěhotnět a představa motýlka na rostoucím těhotenském bříšku se mi příliš atraktivní nezdá," vypráví o svém prvním a jediném tetování Karolína.

V osmnácti letech Karolína odhodlaně vyrazila do tetovacího salonu. V katalogu si vybrala motiv malého černého motýlka a ten už za pár minut zdobil její spodní část bříška. "V tu chvíli jsem byla šťastná a všude jsem se s motýlkem chlubila," vzpomíná. S přibývajícím věkem se jí ale tetování přestalo líbit a stále častěji přemýšlela nad tím, jak se motýla zase zbavit.

"Překrýt ho dalším tetováním? Ani náhodou! Věděla jsem, že existuje laser, který tetování dokáže odstranit, ale bála jsem se. Ne bolesti, tu bych asi přežila stejně jako kdysi v mládí, kdy jsem si kérku nechávala dělat, ale toho, že mi po motýlkovi zůstane nehezká jizva nebo vybledlý flek," svěřuje se Karolína.

Přesto začala hledat možnosti. "Na klinice jsem si nejdřív domluvila konzultaci, při které se mě ujala paní doktorka, korektivní dermatoložka. Ta si tetování nejprve prohlédla a ptala se, jak dlouho ho na těle mám, jestli jsem si ho nechávala dělat v kvalitním tetovacím salonu a podobně. Vysvětlila mi, že tohle všechno hraje při odstraňování tetáže roli."

Stejně jako se Karolína kdysi těšila, až bude mít tetování hotové, teď se pro změnu nemohla dočkat, až bude jednou provždy pryč. "Před ošetřením mi sestřička kérku natřela znecitlivujícím krémem, který jsem měla na těle necelou hodinu. Díky tomu a nejspíš i skvělým lidským přístupem paní doktorky, jsem ve finále žádnou bolest ani necítila," tvrdí dnes Karolína.

Její ošetřující lékařka, korektivní dermatoložka Katarína Třísková z Medicom Clinic dodává: "Karolíně pomohl od bolesti znecitlivující krém i samotnný fakt, že má tetování poměrně malé. Samozřejmě při odstraňování větších tetáží se navzdory znecitlivujícímu krému určitá bolest dostaví. Intenzita se pak odvíjí od prahu bolestivosti každého z nás. Obecně se to dá přirovnat k pocitu, kdy natáhnete gumičku, která vás poté jakoby střelí, což není nic hrozného."

A co se při samotném odstraňování laserem s tetováním vlastně děje? Laserový paprsek postupně rozstřeluje pigment, přičemž energii laserového paprsku navolí na přístroji ošetřující lékař tak, aby se kůže po odstranění tetáže bezpečně hojila a nevytvořily se viditelné jizvy. Tetování však mizí postupně. Počet ošetření laserem se odvíjí od velikosti tetáže, jeho stáří i kvality. Většinou je potřeba tři až osm sezení s intervaly tří týdnů až měsíce.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama