reklama
 

Přestala jíst fast food, zhubla 44 kg za 5 měsíců

Osmadvacetiletá Britka dokázala shodit přes čtyřicet kilogramů za méně než půl roku. Jak? Zbavila se závislosti na cukru.

Foto: Isifa/Thinkstock

Osmadvacetiletá Britka dokázala shodit přes čtyřicet kilogramů za méně než půl roku pouze tím, že ze svého jídelníčku vyřadila jídlo z fast foodu, přestala líp sladké limonády a mlsat sladké. Jinými slovy, zbavila se své závislosti na cukru.

Ve své "tlusté" době si osmadvacetiletá Bozena Lisowicz z britského Leedsu sice dala k snídani misku cereálií. Jenže k ní přidala ještě dva sýrové sendviče, jeden muffin a plechovku koly. Dokážete si tedy asi představit, jak vypadal její oběd.

Většinou to byla velká porce těstovin, po kterých následoval čokoládový dezert. K večeři s oblibou jedla pizzu. A mezi jídly ještě spořádala spousty čokolády a spousty koly.

Jídlo jako lék na stres

Sladkým a tučným jídlem prý zaháněla úzkost a deprese. "Neměla jsem hlad, ale pořád mě něco nutilo kupovat si jídlo a mlsat," cituje Bozenu on-line deník Daily Mail. "Vůbec mě přitom nezajímalo, kolik cukru se v čem nachází," dodává.

Dlouhodobě se snažila napravit svůj rozpadající se vztah, trápila se, a tak jedla, což jí přinášelo jistou úlevu, jenže najednou vážila 93 kilogramů. "Nesoustředila jsem se na nic jiného, než na svého partnera. To, aby byl on šťastný, pro mě bylo nejdůležitější na světě."

Jak se to zlomilo?

"Jenomže díky tomu jsem se sama víc a víc trápila, bylo mi čím dál hůř, a jistou úlevu mi přinášelo jídlo. Milovala jsem Pepsi, vypila jsem klidně dva litry každý den," vypráví Bozena. Je snadné odhadnout, jak by se její váha vyvíjela, kdyby ji náhle nezačala bolet kolena.

V březnu 2012, kdy vážila vůbec nejvíc, musela dokonce podstoupit operaci kolen, aby vůbec dokázala své objemné tělo nosit. A krátce poté, možná konečně, skončil její dlouhodobý vztah. To znamenalo další zlom v jejím životě a ona začala bez rozmyslu hladovět.

Hubnout, ale chytře

Nikoli ale proto, aby zhubla, prostě jen měla pocit, že život už nemá smysl a úplně se na něj vykašlala. Po dvou týdnech nezdravého hladovění jí došlo, že by sice bylo fajn zhubnout, ale že k tomu potřebuje nějakou strategii, aby kila shazovala jednak zdravým způsobem a jednak trvale. 

Všechno tučné a sladké proto z jídelníčku vyřadila. K snídani začala jíst nízkotučný cottage sýr s celozrnným chlebem nebo nízkotučný jogurt. K obědu si zvykla objednávat zeleninový salát s kuřecím masem. 

Čtěte také: Potřebujete zhubnout? Zkuste to podle analýzy DNA

Občas prý zhřeší, když jde někam s přáteli, ale už nikdy nejí po páté hodině odpolední. Jí jen třikrát denně, svému obvyklému uzobávání si úplně odvykla a také přestala kouřit. Po pěti měsících takového režimu shodila 44 kilogramů a z velikosti oblečení 46 se zvládla dostat na osmatřicítku.

"Čekala jsem, že budu mít vytahanou kůži, když výrazně zhubnu, ale nemám. Zřejmě díky tomu, že jsem se pravidelně natírala kokosovým máslem, které zpevňuje," svěřuje se Bozena.

Svůj nový život si užívá se vším všudy. Letos dokonce začala studovat psychologii, aby mohla ostatním pomáhat třeba i s podobnými problémy, jaké měla sama. "Teď nemám hlad po jídle, ale po vzdělání a objevování nových věcí," směje se.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Cameron Diaz radí: Jak získat postavu snů?

Lepší pleť i postava: 8 rad, jak zkrásnět během spánku

Kam se schovat před předvánočním stresem?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama