reklama

Novinky v líčení: Víte, co je to cushion make-up?

Léto uteklo jak voda a už jsou tady pomalu podzimní měsíce. Jaké jsou podzimní trendy v líčení? A co nového najdeme na trhu?

Foto: Žena.cz

Léto je v oblasti kosmetiky buď minimalisticky "nude" nebo opulentně zářivé. A když přijde podzim, zvýrazňujeme v jednotlivostech a tlumíme v barevnosti. Jaké barvy a vychytávky budou trendy letos na podzim v oblasti dekorativní kosmetiky?

Šach mat s make-upy

Make-upy v 21. století netvoří žádné masky, naopak jsou pro nás, druhou kůží. Obsahují speciální formule, která pleti dodává vzdušný a lehký pocit, snadno a rovnoměrně se roztírají a umožňují velice přirozené nalíčení s matným efektem. Minulý rok přišla francouzská kosmetická firma Lancôme s takzvanými "cushion" make-upy v polštářku, které letos dovedla k naprosté dokonalosti s make-upem Teint Idole Ultra Cushion. O co jde?

Tajemství tkví v novém houbovitém polštářku, jehož povrch je pokryt unikátní síťovinou: Houbičkový polštářek cushion se skládá z propletených vláken s většími mezerami, které složení poskytují větší prostor. Pevnost vláken také zajišťuje optimální výdrž produktu uvnitř houbičky. Síťovina pokrývá povrch houbičky a aktivuje se při prvním použití. Filtruje make-up a zaručuje šetrnou jednolitou aplikaci a maximální svěžest. Stačí jeden stisk polštářku a make-up volně vystoupá na povrch. Ani moc, ani málo. Prostě, tak akorát. S barevnými odchylkami pleti, s kruhy pod očima a jinými drobnými vadami na kráse si bravurně poradila společnost Urban Decay, která přichází na trh s jedinečnými barevnými korektory.

Podzimní šelma

Obočí pořád hraje hlavní roli v obličeji. Má být upravené, přirozeně husté a vyčesané do tvaru, které mu náleží. Oči budou na podzim ve znamení zemitých barev, ale také by se na víčkách měly objevit odstíny tmavě modré, vínové, fialové a lahvově zelené. Nebojte se občasného třpytu právě i na zemitých barvách.

Samozřejmě stále jsou v kurzu kočičí oči, ale pozor, stejně jako u rtů i u očí bude letos trendy jistá ledabylost a uvolněnost. Takže žádné přesně vedené linky, ale naopak, budou se nosit takové, které budou jakoby lehce rozpité do stran. Takže se během dne nemusíte nic přiliš retušovat. Pokud přece jen uprednostňujete nahé líčené, vyměňte hnědé a zlatavé oční stíny za brokvové a meruňkové. Uvidíte, jak vám vynikne barva vašich očí.

Rty jako právě políbené

Pařížanky se coby expertky na krásu perfektně vyznají v nejnovějších kosmetických trendech. Výjimkou není ani efekt tzv. rozostřených rtů, známý z přehlídkových mol. Takový, kdy rty nejsou precizně vykresleny, ale naopak vypadají, jako před chvílí políbené. A zase je to Lancôme, který letos na podzim představuje unikátní tužku na rty Parisian Lips Cray, se kterou lze tohoto efektu snadno docílit.

V čem je jedinečná? Kombinuje dva různé konce tužky pro dvě různé textury a efekty líčení. Na jedné straně je to průsvitný balzám pro lehký jas a na straně druhé najdeme vysoce pigmentovaný mat a neuvěřitelně krémové složení. Jak se používá? Balzámovou texturu naneste na celou plochu rtů a jemným ťukáním doprostřed rtu naneste matnou intenzivní barvu.

Vytaste drápky

Nehty se budou nosit co nejkratší a šik. Žádná francouzská manikúra, žádné dlouhé nehty. Absolutním hitem v barvách je béžová a rudá, přidává se k ní i tmavá džínově modrá. Dále pak temně zelená, pastelové barvy i punkově černá. Hodně oblíbený a in je matný povrch nehtů.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama