reklama

Dodejte svým rtům objem díky speciální vychytávce. Jaké?

Krásné plné rty chce mít čím dál více žen. Často tento fakt ale řeší pomocí estetické medicíny a ne vždy je výsledek lichotivý. Jak docílit pěkného vzhledu jen za pomocí každodenní péče, dekorativní kosmetiky plus jedné “vychytávky”?

Foto: Thinkstock

Kdo dnes nemá sexy plné rty, jako by nebyl. Všimli jste si, že se už ženy neumí vyfotit normálně? Usmát se na fotce normálně? Ať už si fotí "selfíčka", nebo se nechávají fotit druhou osobou, automaticky našpulí rty a vypadají často jako někdo mezi Batmanem a kačerem Donaldem.

Nejsme všechny Angelina Jolie, nicméně můžeme se jí aspoň vzdáleně přiblížit a přirozené sexy plné rty "nakašírovat". Stačí opravdu vhodná péče a správné přípravky. Nemusíte tak hned chodit na injekce botoxu nebo kyselinu hylauronovou.

Med, droždí a zinek

V první řadě je třeba myslet na to, aby rty byly zdravé. To znamená nepopraskané, bez koutků a oparů. Vyzkoušet můžete také med, který má blahodárně hojivé účinky. Dejte si večer na 15 minut tenkou vrstvu tohoto přírodního životabudiče na rty, nechejte působit a pak vlažnou vodou smyjte. Vaše rty pak budou vláčné, jemné a hydratované.

Pokud trpíte na koutky, přidejte do své stravy zinek (semínka, ořechy, listová zelenina, obilné klíčky, kroupy, pohanka, špalda, droždí a meruňky) a vitamín B, nebo ho alespoň dodávejte tělu v tabletách. Rychlé účinky přinese droždí v jakékoliv podobě. Mně osobně se nejvíc osvědčila drožďová pomazánka, ale chápu, že ne každý snese už jen její vůni. Co se týče oparů, zahajte léčbu hned, jakmile ucítíte teplé a pnoucí místo na rtech. Nenechávejte opar "rozjet" do nadpozemských výšin, protože se pak můžete potýkat s jizvami. A další důležitá informace – opary a koutky se nesnažte maskovat, je pak totiž velká pravděpodobnost, že herpes roznesete na jiné místo.

Masáže kartáčkem a světlá rtěnka

Pokud trpíte na vysušené popraskané rty, omezte rtěnky, přidejte na balzámech, ideálně bez aromat a barviv. A hlavně, neokusujte suchou kůžičku! Pokud máte rty v pořádku, bez ekzémů a koutků, zvykněte si na pravidelný rituál: masáž rtů zubním kartáčkem. Vezměte ho do ruky a pomocí jemných štětinek kartáčku dělejte jemné krouživé pohyby po horním a dolním rtu.

Rty by měly být před takovým ošetřením jemně vlhké a rozhodně ne vysušené, to byste nadělali víc škody než užitku. Po takové masáži se rty prokrví a přirozeně zvětší. Pak už stačí nanést jen balzám, případně rtěnku nebo lesk. Dnes už si na trhu můžete vybrat takové rtěnky, které báječně zhydratují rty a nemusíte pod ni používat ani balzám. Zapamatujte si, že světlé odstíny zvětšují, tmavé zmenšují.

Fullips jede

Víte, co je to Fullips? Jak už název napovídá, jde o pomůcku, která vám přivodí plné rty. Když jsem Fullips viděla poprvé, trochu jsem se lekla. Vypadá trochu jako něco mezi náhubkem a dudlíkem pro velké slečny. Sama jsem ho nezkoušela, protože netoužím po větší puse, než mi Pánbůh nadělil, nicméně od známých vím, že nejde o žádný složitý mechanismus: navlhčíte rty, přiložíte "zvětšovač" a začněte pomalu vysávat vzduch z Fullipsu, dokud necítíte, že je podtlakem připevněn k ústům.

Necháte Fullips působit na vaše rty, abyste dosáhli viditelného zvětšení. Začněte s kratším časem, abyste viděli, jak vaše rty reagují. Doporučený čas je patnáct až třicet sekund. Pak necháte chvíli rty vzpamatovat a namalujete je tak, jak jste zvyklá. Jde prý o zázrak na počkání.

Posilovna pro rty

Zní to legračně, ale i rty potřebují tělocvik. Takže když si doma občas uděláte takovou logopedickou chvilku a budete vyslovovat dlouhé samohlásky á,é,í,ó,ú, pak si rty malinko zakroužíte, udržíte je v lepší kondici a zabráníte tak rychlému ochabování a tvorbě vrásek. A samozřejmě, jedno takové banální připomenutí na závěr: čím víc se budete smát, tím budete nejen milejší osobou pro ostatní, ale také vám nebudou předčasně padat koutky vašich úst. Se smutnou "podkovou" místo přirozeného úsměvu parádu neuděláte a asi ani nikoho neohromíte.

Lusková: Odloučení seniorů je dramatické, strádají. Musíme k nim návštěvy dostat | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama