reklama

Padají vám vlasy? Změňte životní styl

Trápí vás časté vypadávání vlasů? Víme proč a poradíme, jak tomu zabránit

Foto: Isifa/Thinkstock

Vypadávají vám vlasy nejen při česání? Poradíme vám, jak problém vyřešit! Jde o prevenci, která nezabere moc času a udrží bujnou kštici na hlavě.

Je třeba připomenout, že nám denně vypadne kolem dvou set vlasů. Záleží, jaké přípravky používáme nebo jak často si vlasy upravujeme pomocí fénu a žehliček. Na naše vlasy má největší vliv prostředí a zdraví celkového organismu.

Panika není na místě

Kdy se tedy vypadávání stává problémem? Když vlasy pořádně nepročesáváme, při prvním umytí se bude zdát, že máme být do pár minut plešatí. Ovšem při česání a mytí je ztráta vlasů absolutně normální. Jde jen o optický problém nastřádaných vlasů. Není třeba panikařit, když se po domě válejí dlouhé vlasy. Vypadávají stejně jako krátké, jen jsou bohužel víc vidět.

Skutečný problém nastává v případě, že nám vypadává víc než 350 vlasů a stav trvá delší dobu. Nečekám, že si hned poběžíte počítat vlasy. Berte tedy jako varování pořádnou hrst vlasů několikrát do týdne.

Žijete zdravě? Vaše vlasy to ocení

Důvodů, proč vlasy vypadávají, je opravdu hodně. Největším problémem je špatný životní styl. Naše vlasy odráží nejen zdravotní, ale i celkový psychický stav. Spouštěcím faktorem tedy může být stres a nevhodné stravování, které je spojené s nedostatkem nebo přebytkem vitamínů a minerálních látek.

Konkrétně plešatění může způsobovat nedostatek vitamínu B a železa. Stejný výsledek bude mít předávkování vitamínem A nebo selenem. První krok je, zamyslet se nad naším životním stylem. Překontrolovat bychom také měli, zda se nedostatek vitamínů neprojevuje ještě nějak jinak, například křeče nohou, únava, bílé skvrny na nehtech.

Testosteron není kamarád

Významným faktorem úbytku vlasové pokrývky je zvýšená hladina testosteronu. Hormon, který zapřičiňuje postupnou plešatost. Existují přípravky, které dokážou plešatění zastavit nebo dočasně zpomalit. Odborné příručky však uvádějí, že jediným rozumným a trvalým způsobem je kastrace. Zkuste to ovšem navrhnout vašemu partnerovi!

U žen má vypadávání na svědomí hladina estrogenu. Nejrizikovějším obdobím je těhotenství a menopauza. Problém odeznívá po vyrovnání hladiny hormonů. Stačí buď počkat, nebo nasadit vhodnou hormonální léčbu.

Buďte sobecká!

Řešením je vložit svou hlavu do odborné péče. Domácí barvení či trvalá vašim vlasům nijak nepomůže. Požádejte svého kadeřníka o stimulační masáž a soustřeďte pozornost na kartáčování vlasů. V ordinaci u dermatologa můžete získat takzvané "sněžení". Tekutý dusík, který ochlazuje kritická místa. Kůže reaguje tím, že stáhne cévky, které se opět roztáhnou. Trénujeme tak jejich pružnost a výživu.

Jaký přípravek pořídit?

Mezi účinnou pomoc patří  používání Tea Tree Oil s dezinfekčním účinkem a správným pH. Určitě bychom měli doplňovat vitamíny, které se zaměřují na krásné vlasy. Jedním z nich jsou například vitamíny PABA. Existují posilující a aktivující šampony, ale je třeba kombinace s cílenou péčí. Vyzkoušet můžeme například kosmetický přípravek Biohar, který aktivuje vlasové kořínky.

Muži a ženy si velmi oblíbili přípravky značky Vichy, která nabízí speciální výrobky při boji s vypadáváním vlasů.

 

 

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama