reklama

Bronzová kůže i bez slunce aneb Jak na samoopalování?

Dávno jsou naštěstí pryč ty doby, kdy jste po aplikaci samoopalovacích přípravků byli jako od mrkve. Dnes si můžete vybírat z obrovské nabídky produktů a většina splní svůj účel. Jen je třeba dodržovat určité postupy.

Foto: iStock

Je sice pravda, že je v kurzu spíše alabastrová pleť, ale těm z vás, co si nedokáží představit život bez bronzové kůže, rozhodně doporučujeme samoopalování. Dlouhodobé opékání na slunci je dnes už opravdu spíše nebezpečné než žádoucí, o soláriích ani nemluvě.

Tady je pár zákonitostí, které byste měla dodržet, pokud se chcete "opalovat" doma.

1) Peeling je nutný

Před samotnou aplikací samoopalovacího krému si udělejte peeling celého těla. Odstraní odumřelou kůži a díky tomu pak bude samoopalování jednolité a dokonalé. Nezapomeňte ale po sprše hydratovat tělo, zvlášť ty místa, které obecně bývají sušší (kolena, lokty). Pokud je dostatečně nezhydratujeme, nedosáhneme stejné barvy po celém těle.

2) Nejdříve nohy

S nanášením krému začněte u nohou a postupujte směrem nahoru. Krouživými pohyby přípravek rovnoměrně aplikujte na pokožku. Aplikujte jednu slabší vrstvu pro lehčí opálení nebo jednu silnější vrstvu pro tmavší barvu opálení. Po aplikaci si důkladně omyjte dlaně horkou vodou a mýdlem. Počkejte minimálně tři hodiny před sprchováním nebo koupáním. Velkou pozornost věnujte obličeji, zaměřte se na detaily. V této oblasti nesmíte udělat chybu nebo nějaké místečko v nanášení odbýt, vypadala byste pak spíše komicky než sexy.

3) Počkejte na zaschnutí

Po pečlivé aplikaci krému se rozhodně hned neoblékejte a vyčkejte aspoň 15 minut,  dokud se přípravek opravdu nevsákne.

4) Sprchování zkraťte

V době, kdy budete používat samoopalovací produkty,omezte sprchování na co nejkratší dobu a nelijte na sebe horkou vodu, ta totiž barvu rychleji smyje. A rozhodně zapomeňte na koupele.

PÁR TIPŮ NAVÍC: Nezapomeňte používat i nadále krémy s UV faktory, protože samoopalovací přípravek nám nedodá ochranu proti slunečnímu záření. Aby se efekt projevil a vydržel, je třeba aplikaci opakovat jednou za dva až tři dny. V den aplikace nenoste oblečení světlé barvy.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama