reklama

Oční krémy: Kdy nastává jejich čas a jak vybrat ten pravý?

Poslední dobou jste toho příliš nenaspala, a tak se vám okolo očí vytvořily vějířky vrásek a pod očima se vynořily temné kruhy. Ráda byste zamaskovala škody napáchané na své pleti a opět působila trochu odpočatějším dojmem? Přizvěte do své kosmetické výbavy kvalitní oční krém.

Foto: iStock

O tom, kdy je vhodné začít používat oční krém, se mezi ženami názory různí. Dermatologové ovšem tvrdí, že pokud si na tohoto pomocníka nezvyknete dříve, nejpozději s příchodem čtyřicítky by už mělo být jeho pravidelné používání hotová nutnost.

Podle odborníků ale pleť začíná stárnout už v pětadvaceti letech. Na hrdinství tedy není čas. Raději si oční elixír mládí vyberte hned teď.

Kruhy pod očima

Pokud máte to štěstí, že ještě nemusíte příliš řešit vrásky kolem očí, ale trpíte především na temné kruhy pod očima, které se každé ráno marně snažíte zakrýt tekutým korektorem, rozjasňovacím perem i make-upem, pořiďte si oční krém, který se hrdě hlásí k řešení právě těchto estetických problémů. Při výběru si dejte pozor, aby krém na pleti nijak nepálil, neštípal a naopak ji spíše příjemně chladil.

Ve složení hledejte glukonolakton, glycerin, vitamin A, vitamin E, kofein nebo také extrakt ze zeleného čaje. "Tyto látky obnovují buněčnou aktivitu pleti, přispívají k jejímu rozjasnění, a mnohé z nich jsou navíc osvědčenými antioxidanty," potvrzuje korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic, MUDr. Iva Obstová.

Vějířky vrásek

Jestliže patříte k ženám se suchou a křehkou pletí, na které se snadno vytvářejí vrásky, investujte do očního krému, který v první řadě dokáže zpomalit projevy stárnutí. Vsaďte na krém, který si bere za cíl zpevnění povadající kůže a vyhlazení jemných vrásek. Ve složení takových elixírů mládí najdete hlavně peptidy, vitamin E, kyselinu hyaluronovou nebo třeba výtažky ze švýcarských jablek. Poslední ze zmiňovaných látek navíc redukuje otoky kolem očí, proto částečně působí i jako zmizík kruhů pod očima.

Oční krém nanášejte vždy na dobře vyčištěnou pleť okolo očí, a to ráno i večer. Na pleť příliš netlačte, svým tlakem byste ji stahovala dolů. Krém pomocí prstů do kůže jen opatrně vklepávejte. Ideální je použít prsteníček - tím vynaložíte na kůži nejmenší tlak.

Dejte si pozor na slunce

Pokud vám opravdu záleží na tom, abyste co nejefektivněji zpomalila přirozený proces stárnutí pleti, pečujte o svou pleť komplexně. Nezapomeňte proto celoročně používat i krém s vysokým ochranným faktorem, ideálně s SPF 50 nebo SPF 50+. Za největší "urychlovač" stárnutí kůže totiž jak známo platí slunce, které má kromě tvorby vrásek často na svědomí i pigmentové skvrny.

Co dělat, když oční krém nestačí

Jestli oční krém používáte pravidelně, a přesto vám nepřináší efekt, jaký si od něj slibujete, možná je na čase přistoupit k radikálnějšímu typu ošetření pleti. Prohlubně pod očima můžete řešit také výplněmi s kyselinou hyaluronovou. "Jedná se o běžné ambulantní ošetření, které zabere okolo dvaceti minut. Výplň se do podkoží aplikuje tenkou jehličkou. Vpichy jsou opravdu miniaturní, v převážné většině případů nejsou vůbec vidět," tvrdí Iva Obstová z MEDICOM Clinic.

Podle dermatoložky na sobě uvidíte malé zlepšení ihned po aplikaci, ale hlavní efekt pocítíte zhruba za čtrnáct dnů. Během této doby bude totiž kyselina hyaluronová v podkoží neustále pracovat - navazovat na sebe vodu, což způsobí ono přirozené vyplnění podkoží a fakt, že budete rázem působit mladším i odpočatějším dojmem. Díky výplni navíc nebudou temné kruhy pod očima prosvítat na povrch.

 

 

 

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama