reklama

Ničíte dobrovolně své vlasy? Odnaučíme vás to

Se závislostí na žehličce vám nepomůžeme, ale poradíme vám, jak to udělat, aby vaše vlasy konečně přestala ničit. Stačí dodržovat pár základních pravidel a rituálů...

Foto: Profimedia, .cz

Se závislostí na žehličce vám nepomůžeme, ale poradíme vám, jak to udělat, aby vaše vlasy konečně přestala ničit. Stačí dodržovat pár základních pravidel a rituálů…

Narovnané vlasy působí elegantně, uhlazeně a přitom sexy. Není tedy divu, že je na trhu čím dál více žehliček předhánějících se, která má dokonalejší technologii, a že je kupuje čím dál více žen.

Domácí (ne)správné žehlení

Spousta z nich ale nezná (nebo nedodržuje) pravidla, bez nichž žehlení vaše vlasy zničí. Začnou se třepit, budou suché, bez lesku a za čas začnou i vypadávat. Takže co s tím?

1) Po každém mytí používejte kondicionér. Na značce v podstatě nezáleží, důležité je, že vlasům dodá hydrataci a zacelí je, takže nebudou tolik náchylné k poškození.

2) Jednou týdně si dopřejte vlasovou hydratační masku - tím ještě podpoříte účinky kondicionéru.

3) Pořiďte si výživný olejíček nebo mléko a aplikujte na konečky vlasů klidně při každé jejich úpravě.

4) Chybět by vám neměl ani ochranný přípravek, který budete používat při fénování a žehlení.

5) Zapomeňte na to, že čím teplejší žehlička, tím lépe. Naopak! Teplota při žehlení by neměla překročit 180 stupňů. Úprava vlasů při teplotách více než 200 stupňů je velmi riskantní a poškozuje vlasové vlákno.

6) Nežehlete úplně mokré vlasy, nejprve použijte fén, nebo ještě lépe - nechte je volně uschnout.

7) Na druhou stranu by vlasy před žehlením neměly být ani úplně suché. Ideální je, když vlasy vypadají jako suché, ale na dotek mají v sobě ještě dvacet procent vlhkosti. Ta trochu vody vlasy při žehlení ochlazuje a tím je také chrání.

8) Nežehlete vlasy každý den - dopřejte jim vždy alespoň třídenní odpočinek.

9) Zainvestujte do kvalitní žehličky, která neškodí, ale pomáhá. Nejlepší jsou ty iontové, které jsou mimo jiné i rychlejší. Obsažené nanoiontové minerály totiž vlas neničí, ale naopak jej vyživují.

10) Rovné vlasy jsou sice krásné, ale někdy je čas na změnu - udělejte jim prázdniny a věřte, že přirozené vlny jsou stejně trendy jako účes ve stylu Jennifer Aniston.

Přípravky z fotografie:

  • Lehký krém, který usnadňuje žehlení a chrání vlasy před teplem Thermo Glide, MATRIX, 229 Kč
  • Ochranný sprej, který brání lámání a fixuje účes Iron Shape 11, REDKEN, 500 Kč
  • Ochranná péče s arganovým olejem Advance Techniques, AVON, 109 Kč
  • Profesionální způsob rovnání vlasů pomocí speciálních produktů a parní žehličky Steampod, L'OREAL PROFESSIONNEL, 450 Kč
  • Všestranný stylingový krém s výtažky z devíti bylin, který hydratuje, ozdravuje a vyhlazuje Potion 9, SEBASTIAN PROFESSIONAL, 882 Kč
  • Ochranný sprej s arganovým olejem a regeneračními účinky Heat Defence Spray, LEE STAFFORD, 499 Kč

Profesionální (a zdravější) žehlení

Pokud nutně netrváte na tom, mít vlasy rovné jako hřebíky každý den, a žehlíte je třeba jen na slavnostnější příležitosti, pak by se vám mohla líbit nová služba, kterou nabízejí některé salony. Jde o zajímavé spojení parní žehličky se speciálními přípravky, které jí byly ušité na míru a jen ve vzájemné spolupráci zajistí ten nejlepší výsledek.

Vůbec poprvé mají ženy k dispozici produkty, jejichž účinné látky jako třeba keratin aktivuje právě až působení vodní páry ze speciální žehličky, která navíc vlasy ještě před uhlazením hydratuje a chrání před teplotním šokem.

Výsledkem jsou nejen rovné vlasy, ale také neuvěřitelně hladký a na omak hebký účes, který vydrží až tři dny. Ozdravné látky navíc na vaše vlasy budou působit ještě za další tři umytí. Služba se jmenuje Steampod a vyzkoušet ji můžete v salonech L'Oréal Professionnel za 450 Kč.

Řešení na několik měsíců

Pokud si vlasy žehlíte denně a jiné než striktně rovné nechcete, bude pro vás nejjednodušším řešením takzvaný brazilský keratin, což je velmi šetrná procedura, kterou nabízí každý lepší kadeřnický salon. Zajistí vám uhlazené a rovné vlasy na dva až čtyři měsíce.

Protože nejde o žádnou chemickou látku, vaše vlasy nejen nepoškodí, ale naopak ozdraví a zacelí vlasová vlákna. Protože brazilský keratin obsahuje pH nižší než voda, můžete se spolehnout, že vaše vlasy nevysuší tak jako klasické žehlení.

Procedura začíná mytím vlasů, do nichž vám potom kadeřnice štětcem a hřebenem nanese roztok přírodního brazilského keratinu. Následně vlasy vyfouká, a aby se produkt správně vstřebal, "vžehlí" jej speciální žehličkou. Poté znovu umyje a vyfouká, a rovný účes je na světě. Cena závisí na délce vlasů, v průměru se pohybuje mezi 1000 a 4000 Kč.

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama