reklama

Nezapomínejte na péči po slunění: Opálení déle vydrží

Natírat se při opalování je samozřejmě základ. Jedině tak se kůže nespálí a nesloupe. Když se o ni ale potom náležitě nepostaráte, bude vysušená a opálení brzy vybledne.

Foto: Takko

Natírat se při opalování je samozřejmě základ. Jedině tak se kůže nespálí a nesloupe. Když se o ni ale potom náležitě nepostaráte, bude vysušená a opálení brzy vybledne. Nezapomínejte tedy na důkladnou hydrataci a také na peeling.

Základem je opalovat se zdravě. Tedy postupně a nikoli do červena. Jedině tak opálení vydrží opravdu dlouho a nebudete už měsíc po dovolené stejně bílá jako v únoru. A abyste zabránili zčervenání, musíte se vyzbrojit kvalitním opalovacím krémem s dostatečným ochranným faktorem. Mimochodem, nepoužívejte ten z loňska - během roku se z něj ztrácí účinné látky, takže vás dostatečně nechrání. S koncem sezony zbytky opalovacích krémů vyhazujte.

Produkty na fotografii:

SOS balzám na spálenou pokožku, Capital Soleil, VICHY, 445 Kč; intenzivní zklidňující SOS sprej, Photoderm, BIODERMA, 349 Kč; chladící balzám, SEBA MED, 189 Kč.

Jenže tady hon za dlouhodobě bronzovou pokožkou zdaleka nekončí. Po každém pobytu na slunci se osprchujte a poté kůži důkladně hydratujte. Jestliže jste na pláži strávili celý den, případně máte podezření, že jste se lehce přichytla (přes den se může kůže jevit jako pěkně opálená, ale zčervenání a bolest se může projevit až za několik hodin), budou lepší takzvané SOS přípravky určené přímo na sluncem poškozenou pleť. Široký výběr najdete v lékárnách.

Produkty na fotografii:

Péče po opalování, PIZ BUIN, 449 Kč; krém na zvýraznění opálení, LANCASTER, 950 Kč; gel po opalování proti sluneční alergii, EUCERIN, 344 Kč.

Pokud už je vaše kůže letos na sluníčko zvyklá, případně jste na něm pobývala jen kratší dobu, bohatě vám postačí hydratace tělovým mlékem. Pokud však chcete co nejvíce prodloužit vaše opálení, zvolte přípravky přímo určené k péči po opalování. Obsahují totiž ty správné účinné látky jako je vitamín E nebo beta karoten, které vaše opálení podpoří.

Produkty na fotografii:

Vyživující maska po opalování, More Than After Sun, ARTEMIS, 529 Kč; prodává Douglas; mléko po opalování do sprchy, NIVEA, 185 Kč; sprchový gel po opalování, DERMACOL, 69 Kč. 

Pokud byste chtěla pro svou kůži udělat ještě něco, můžete sáhnout i po doplňkových produktech, jako je například hydratační maska na opálenou pleť, nebo tělové mléko po opalování do sprchy. Jestliže není kůže výrazně namáhaná sluncem, nemusíte pak už používat další přípravek, čímž si ušetříte spoustu času. Tělové mléko do sprchy ze sebe totiž smyjete a po utření se můžete rovnou oblékat. Nemusíte se už ničím natírat a nelepíte.

Produkty na fotografii:

Tělový peeling, Bali Botanica, AVON, 229 Kč; sprchový gel s peelingem, Rub Rub Rub, LUSH, 395 Kč; zjemňující peeling, THALGO, 940 Kč.

Prevencí suché, a tím pádem i bledé kůže je peeling, na který byste si alespoň v letních měsících měla zvyknout. Ideální je provádět ho jednou týdně, ale v případě potřeby můžete klidně i dvakrát nebo třikrát. Zbaví vás odumřelých kožních buněk, které tak nebudou bránit při přijímání ochranných i hydratačních přípravků, a kůže bude celkově vypadat vyživenější. Nemusíte se bát, že si peelingem opálení odstraníte, uvidíte, že naopak bude ještě viditelnější.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Bezpečné opalování: Jaký ochranný faktor potřebujete?

4 stádia celulitidy: V jakém jste vy a jak ji zmírnit?

10 kosmetických přípravků, které nesmí přijít na tvář

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama