reklama

Nezapomínejte na odlíčení. Je to nebezpečné

Stopy po kosmetice je nutné pravidelně odličovat

Foto: surfacemakeup.cz

Používáte luxusní krémy, pečujete pravidelně o svou pokožku, ale býváte někdy večer už tak unaveny, že s odlíčením si moc práce nedáváte? Pozor, je to chyba.

I vynikající krém může neodlíčené pleti více uškodit, než prospět. Každý večer je potřeba zbavit pokožku nečistot, zbytku krémů a líčidel, kterých se za celý den usadí na pleti dost. Sebelepší krém nanesený na nevyčištěnou pokožku se pořádně nevstřebá, spíše vytvoří vrstvu, která jí neumožní dýchat.

Užitečná pleťová mléka


Odličovací krémy si má žena vybírat podle potřeb své pleti. Pokud používá mýdlo, není vhodné běžné alkalické, ale je potřeba koupit si speciální.

Nejoblíbenějšími odličovacími přípravky bývají pleťová mléka, která vyhovují téměř všem, pozor by si však na ně měly dávat ženy s příliš mastnou pletí. Pro ně jsou vhodnější mycí gely a pěny.

Kapesníčky a napařování

K dalším přípravkům pro odlíčení patří speciálně pro tuto funkci vyvinuté oleje, které jsou šetrné ke všem typům pokožky a dobře rozpustí i vodotěsný make-up. Dobrými pomocníky, zejména na cesty, jsou odličovací kapesníčky, které lze použít na cestách, nebo ve chvílích, kdy spěcháme.

Čištění pleti můžeme jednou týdně zkombinovat s napařováním, které je vhodné pro osoby bez kožního onemocnění či se srdečními potížemi. Stačí  přidat do nádoby s horkou vodou esenci či bylinky a na cca 10 minut se naklonit nad páru s hlavou přikrytou ručníkem.

Pokožce je dobré dopřát občas i hluboce čistící masku, vybrat je opět možno z různých druhů podle pleti.

V každém případě je však potřeba mít na paměti, že každé líčení potřebuje důkladné odlíčení! 

Vobořil: V září se může dít něco, co nechceme. Třetí dávka je nejlevnější opatření | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama