reklama

Neoholené podpaží jako nový beauty trend: Jak se vám líbí?

Nový umělecký projekt fotografa Bena Hoppera zachycuje ženy, které se rozhodly skoncovat s oholeným podpažím. Co si o tom myslíte, zahodíte žiletku a budete tento trend následovat?

Prohlédnout grafiku
Foto: Ben Hopper

Bizarních beauty trendů jsme už viděli několik, od falešných pih přes třpytky po celém těle až po záměrně rozcuchané obočí. Trend, o kterém se mluví v poslední době, je ale o dost více přirozený. Jde o neoholené podpaží.

Ženské tělo není od přírody bez jediného chloupku, takže zarostlé podpaží či jiné části těla jsou vlastně naprosto přirozené. Na druhou stranu jde ale o věc, která ve výsledku dokáže mnohé lidi dost překvapit. Vymyká se totiž současnému beauty standardu, který diktuje hladké dokonalé tělo bez jediné chybičky. To si uvědomuje i fotograf Ben Hopper, který se rozhodl nafotit ženy, které si přestaly holit podpaží, a vytvořil novou uměleckou sérii fotek s názvem "Natural Beauty".

Návrat k přirozenosti

Pro některé ženy je zarostlé podpaží, nohy či jiné části těla jakýmsi protestem proti ideálu krásy. Ohrazují se tak proti tomu, jak je "dokonale krásná" žena prezentována v médiích. A jaký tlak je kvůli tomu na ženy vyvíjen. Nemá-li krásné a hladké tělo, není snad hezká? Zatímco dříve bylo naprosto běžné se vůbec neholit, dnes je to naprosto něco nemyslitelného. Holí se už velmi mladé dívky, sotva jim začnou růst první chloupky. 

Pro jiné ženy je holení zase otázka komfortu a kožních problémů, které s holením v tak citlivých partiích, jako je právě podpaží, souvisí. Často si taky pokládají otázku, proč by se vlastně holit měly?

V grafice se podívejte na ženy, které se s holením rozhodly skoncovat. Přinášíme fotky ze zmíněného uměleckého projektu fotografa Bena Hoppera.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama