reklama
 

Návod na dokonalé rty? Hydratace a fitness

Rty patří mezi tu část obličeje, které si na druhém člověku okamžitě všimnete. A protože jsou velmi choulostivým místem na těle, potřebují také speciální péči.

Foto: iStock

Pokožka na rtech je tenčí a citlivější než kůže na jiných částech těla. Nemá vlastní mazové žlázky, které by rty udržovaly jemné a vláčné. Co je udrží v optimální kondici?

1) Vitaminová kúra

Aby vaše rty zůstaly pružné a snadno odolávaly negativním vlivům vnějšího prostředí, zvyšte přísun zinku, železa, vitaminů skupiny B a vitaminů A, C a E, které udržují kůži zdravou a rozjasňují a vyhlazují i nejdrsnější pokožku úst. Zásobárnou vitaminů a minerálů je čerstvé ovoce a zelenina, dopřejte si proto banány, avokádo, špenát a nezapomeňte na luštěniny a ořechy…

2) Masáž kartáčkem

Nepříznivé podzimní klima rty vysušuje, ty mohou pak pálit a praskat. Následkem toho je tak zdobí suché šupinky kůže. Aby se vaše rty zase vrátily do kondice, použijte měkký zubní kartáček a zasucha rty jemně masírujte. Štětinky kartáčku lehce odstraní odumřelé kožní buňky, zlepší vzhled rtů a navíc rty dokonale prokrví a promasírují. Po peelingu pak rty ošetřete pečujícím balzámem.

3) Mazání proti vráskám

Přestože zpravidla věnujete pozornost jen vráskám kolem očí a na čele, přibývající věk prozradí i jemné vrásky kolem úst. Tvorbu vrásek navíc zhoršuje kvalita pleti, zvlášť pokud je pleť suchá. Ale nic není ztraceno, zmírnit tyto projevy lze pomocí výživné masky, kterou naneste jednou týdně nebo dokonce každý večer kolem úst.

4) Fitness rtů

Nejen tělo, ale i obličej potřebuje gymnastiku. Vyzkoušejte tyhle tři cviky:

Cvik jedna: Bubnujte prsty
Otevřete ústa a nechte je mírně otevřená, přičemž pomalu vydechujte. Při výdechu konečky prstů jemně bubnujte na rty. Tato masáž je příjemná, zlepšuje cirkulaci v kůži a rty prokrvuje.

Cvik dva: Vyslovujte samohlásky
Při tomto cvičení vyslovujte nahlas písmena A, E, I, O a U. Snažte se vyslovovat zřetelně a výrazně až přehnaně otvírejte a špulte rty. Toto cvičení rty uvolní a má dokonce pozitivní vliv na psychiku. Při cvičení se dívejte do zrcadla, samohlásky vyslovujte pečlivě a dávejte pozor, abyste při cvičení nemhouřili oči a kolem očí se vám nedělaly vrásky.

Cvik tři: Nafoukněte tváře
Zhluboka se nadechněte a nafoukněte tváře. Zadržte dech a prsty celé ruky jemně zatlačujte vzduch v tvářích několikrát zprava doleva a naopak. Potom vydechněte a cvik zopakujte. Toto cvičení posiluje ústa a lícní svaly.

5) Zdobení

Na procvičené, hydratované rty bez koutků a oparů pak už jen nanášejte tónovací balzám, lesk na rty nebo rtěnku. A hurá do světa mezi obdivovatele, a koneckonců i mezi obdivovatelky.

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama