reklama
 

Naučte se foukat vlasy jako kadeřnice: 8 rad, jak na to

Pokud patříte k ženám, které už po cestě od kadeřnice vědí, že samy si takhle krásně vlasy vyfoukat nikdy nezvládnou, je tento článek určený přesně pro vás.

Foto: Isifa.com

Znáte ten pocit, když odcházíte od kadeřnice: Máte nejen nový sestřih, ale i účes jako hollywoodská hvězda, a také si tak připadáte. Jenže ráno se vzbudíte, účes je pryč a vám už se nikdy nepovede si vlasy tak pěkně vyfoukat. Tedy až doteď. Máme pro vás totiž pár skvělých tipů odkoukaných přímo od profesionálů.

Bude to možná chtít trpělivost a cvik, ale uvidíte, že brzy budete mít hollywoodské vlasy, kdykoli si vzpomenete. Základem je kvalitní a výkonný fén (pokud možno ten iontový, který vlasy nevysušuje, ale naopak vyživuje - vyrábí například BioIonic), pevné sponky nebo pinetky a také dobrá vlasová kosmetika. Co si budeme povídat, jen šikovné ruce nestačí. 

Takže jak na to?

1) Vlasy musí být vlhké

Foukat úplně mokré vlasy je nesmysl. Nechte je chvíli volně proschnout a teprve až budou z poloviny suché, vrhněte se na jejich úpravu - budou poddajnější. Kadeřnice vás přece mezi mytím a foukáním ještě stříhá, také nefouká vlasy hned, jakmile vstanete od umyvadla.

2) Použijte pěnu

Pěnové tužidlo podporující objem v žádném případě není přežitek, ale věc, která účesu dodává vzdušnost a živost. Máte-li těžké vlasy, které snadno plihnou, naneste tužidlo jen ke kořínkům. V opačném případě se nebojte jej nanést na celou délku vlasů. Dnešní pěny jsou dělané tak, aby vlasy příliš nezatěžovaly a nemastily, takže jimi rozhodně nešetřete.

3) Začněte u vlasů nad čelem

Vezměte vlasy nad čelem, zhruba od obočí k obočí, zdvihněte je a jakoby pod ně nastříkejte lak na vlasy pro objem vlasů a důkladně vyfoukejte, ideálně úzkým nástavcem na fén. Vlasy si můžete přidržet pomocí kulatého kartáče tak, aby směřovaly na opačnou stranu, než jak je normálně nosíte. Jakmile je usušíte teplým vzduchem, ještě je zafixujte studeným a vraťte je do obvyklé polohy, v níž je nosíte.

4) Nefénujte do sucha

Již upravenou část vlasů oddělte pomocí sponky či pinetky a pokračujte ve fénování zbytku hlavy. Vlasy nejprve vysušte tak do osmdesáti procent. Máte-li dlouhé vlasy, je ideální foukat je v předklonu, kdy opět visí směrem od hlavy, díky teplému vzduchu si to "zapamatují", a proto pak, když se narovnáte, vypadají tak nadýchaně.

5) Fénujte po částech

Jakmile budou vlasy z osmdesáti procent suché, rozdělte je na jednotlivé části - přesně tak, jak to dělá kadeřnice, a pak teprve je tvarujte a foukejte úplně do sucha. Začněte u spodních částí. V jedné ruce držíte kulatý kartáč, v druhé fén. Tu část vlasů, na které zrovna pracujete, vždy vezměte zespoda hned u kořínků na kulatý kartáč. Fén s úzkým nástavcem přiložíte seshora a postupně pojedete s fénem i kartáčem směrem dolů. Vlasy přitom můžete směrovat směrem ven nebo dovnitř - to závisí na vašem střihu.

6) Chcete plážové vlny?

Pak postupujte podle předchozích bodů, ale nakonec vlasy smotejte do drdolu, přestříkejte lakem na vlasy a nakonec ještě v drdolu znovu vyfoukejte. Bude to vypadat mnohem přirozeněji, než kdybyste vlasy cpala na natáčky a podobně.

7) Běžte spát

Ten největší efekt nyní účesu dodáte, když půjdete spát. Dodá to vlasům sexy, ale přirozený šmrnc. Pokud se vám vlasy rychle mastí, ráno je ještě jednou vyfoukejte u konečků.

8) Efekt na několik dní

Když už jste se na úpravě účesu tolik nadřela, byla by škoda, kdyby vám vydržel jen jediný den. Takže aby vám vlasy pak zase jen tak nevisely kolem hlavy, pořiďte si suchý šampon, díky němuž si vlasy nebudete muset mýt každý nebo každý druhý den a ještě navíc vašemu účesu okamžitě dodá objem. Stejně fungují i spreje s mořskou solí nebo ty, které slibují vlny jako od moře. (Vyrábí je například Bumble & Bumble nebo Label.M).

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Najděte konečně správnou řasenku a naučte se ji nanášet

Předělejte svoje tělo: Co se dá změnit a za kolik?

Kousání nehtů: Drobný zlozvyk, nebo velký problém?

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama