reklama

Lumbersexuálové se ženám nelíbí. Proč o sebe tolik pečují?

Svět prý šílí z vousatých mužů. Čím větší a hustší, tím lepší. Jak k vousům upravit vlasy, aby bylo vše působivé do posledního detailu?

Foto: iStock

Dělala jsem si soukromý průzkum mezi ženami ve věku pětadvacet až pětačtyřicet let. Otázka zněla: Líbí se vám vousy, nebo hladce oholená tvář? Překvapilo mě, že jen čtyři ženy z dvanácti mi řekly, že se jim líbí "vousáči". Není prý nad to, být hladce oholen.

Je to prý hezké a neškrábe to. Čím to ale, že muži chtějí naopak vypadat jako Rasputinové šmrncnutí Rumcajsem, kteří postaví vlastníma rukama dům, posekají les a ještě při tom budou chtít vypadat sexy a vonět? Je to asi něco podobného, jako když my ženy jsme schopné drhnout celulitidu i drátěnkou a chodit s ní k zaříkávačům koní, hlavně aby ji ON neviděl, protože to je prostě hnusné a basta. Jenže jeho to vlastně vůbec nezajímá, často si pomerančové kůže ani nevšimne, a pokud ano, žensky lehce uvolněné tvary by možná i uvítal. Nicméně zpět k vousům: kdo chce tedy kam, pomozme mu tam.

Vousy ladí s vlasy

Není se tedy čemu divit, že svým vousům věnují muži náležitou péči. "Trendem posledních let je kromě správného střihu také barvení vousů. Dříve mužům vadily ve vousech hlavně šediny, které chtěli zakrýt. Dnes už je situace zase o krok dál - podle posledního trendu tzv. total looku, neboli celkového vzhledu, si už dnes muži barví vousy do odstínu svých vlasů, což působí maximálně přirozeně a svěže," říká Martina Košťálová ze společnosti RefectoCil.

"Pokud se svěříte do péče skutečnému, tedy školenému, odborníkovi, bude přesně vědět, jakou barvu vám namíchat na míru, a tím pozitivně změní celý výraz tváře, který tak bude působit mnohem více harmonicky," upozorňuje Martina Košťálová s tím, že si je třeba dát pozor i v situaci, kdy razantně změníte barvu svých vlasů. "Myslete pak i na změnu barvy svých vousů! Zaslouží si to a sladění obojího se ve vašem finálním total looku rozhodně vyplatí!"

Jak se o vousy starat

1) Nepodceňte péči o ně a pravidelně - i několikrát za týden - je zastřihujte (k vaší základní domácí výbavě by měly patřit speciální nůžky na vousy a holicí strojek).

2) Nešetřete na speciálních hřebíncích a kartáčích na vousy (a nezapomeňte je používat).

3) Pořiďte si pro údržbu vousů speciální šampon určený na ně - běžný sprchový gel by je totiž nepříjemně vysušil.

4) Používejte na změkčení vousů olejíčky k tomu určené

Evropské dotace půjdou na vědu a moderní technologie | Video: Petr Šoukal
reklama
reklama
reklama