reklama

Poprask na newyorském týdnu módy: Modelka ukázala prsa, aby varovala ostatní ženy

Módní týden v New Yorku opět překvapil. Pozornost na sebe strhla modelka a učitelka sexuální výchovy Ericka Hartová, když si stáhla horní část jednodílných plavek a ukázala poprsí. Tentokrát nešlo o provokaci, ale o důležité sdělení.

Módní přehlídka americké značky Chromat v New Yorku.
Módní přehlídka americké značky Chromat v New Yorku. | Foto: Profimedia.cz

Modelka a učitelka sexuální výchovy Ericka Hartová přežila rakovinu prsu a ukázala, že se nemá za co stydět. V rámci newyorského fashion weeku vyrazila poslední den na módní molo s ohrnutým horním dílem plavek.

Nahota a odhalování není na módním týdnu žádnou novinkou. Návrhářka Iva Burketová stojící za značkou Odivi poslala na módní molo modely a modelky úplně nahé. Snažila se poukázat na to, že udržitelná móda vlastně neexistuje. Erice Hartové stačilo stáhnout horní část jednodílných plavek, aby ukázala své jizvy po mastektomii. Učinila tak důležité prohlášení i beze slov a sklidila velký potlesk i uznání.

Hartová je známá tím, že se za své jizvy nestydí. Není to poprvé, kdy je ukázala. Bez podprsenky již byla viděna i na jiných přehlídkách, v různých módních časopisech či na hudebním festivalu AfroPunk. “Měli bychom být schopni existovat v našem těle způsobem, jakým chceme,“ prohlásila pro server Yahoo.

A nezapomněla ani na své instagramové fanoušky, kterých je již přes 681 tisíc. „Říká se, že jeden obrázek řekne více než tisíc slov,“ napsala k fotografii. Nakonec se vyjádřila i k týdnu módy, který každý rok klade velmi vysoké nároky a pečlivě si určuje, kdo je hoden vstoupit na molo. “Dokonce i přehlídky, které zahrnují jednu malou tlustou, rasově nejednoznačnou osobu, vysílají do světa zprávu. Nikdo by se neměl cítit jako h***o pod nějakou zatracenou látkou,“ dodala k popisku. 

Hartová se svým odhalováním snaží zvýšit povědomí o rakovině a přimět tak ženy, aby nezanedbávaly prevenci. “Chci, aby si ženy kontrolovaly prsa,“ řekla Yahoo. Její matka zemřela na rakovinu prsu ve 38 letech a Erice bylo 28 let, když si našla bulku v prsu, což vedlo k dvojité mastektomii a rekonstrukci prsou.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama