reklama

Léto je za dveřmi: Zpevněte do plavek zadek i břicho

Máloco nás před létem trápí víc než 'rozteklá' postava. V plavkách chceme být sexy a my pro vás máme pár rad, jak na to…

Foto: Thinkstock

Nebudeme vám lhát, že se problematické partie zpevní snadno, ale nejde ani tak o velkou dřinu, jako o pravidelnost. Ideální systém je kombinace efektivního pitného a stravovacího režimu, pohybu a kvalitní kosmetiky, která práci dokončí.

Začněte tím, že vyhodíte ze svého pitného režimu vše, co není pramenitá voda – a nejlépe ta v pokojové teplotě. Zdá se to jako banalita, ale přemíra sladkých nápojů je pro celulitidu a povadlou kůži ráj. Naopak detox podpoří bylinkové čaje. Třeba kopřiva je skvělá. Můžete vyzkoušet dva týdny intenzivního popíjení kopřivy, asi čtyři až pět menších šálků denně, účinky jsou opravdu viditelné.

Procházky a jóga

Pohyb, kámen úrazu většiny z nás, ale nebojte se, nikdo po vás nechce každodenní dřinu v posilovně. Především je důležité se narovnat, často chodíme shrbené a povolené břicho pak víc vynikne. Dobré je, když třeba stojíte ve frontě v obchodě, posilovat svaly břicha a zadečku tím, že je budete jemně vtahovat a uvolňovat. Díky tomuhle praktickému triku můžete za pár týdnů vidět zpevnění.

Zkuste zvládnout jednu dlouhou procházku týdně a k ní přidat ideálně dvakrát týdně třeba jógu – může to být klasická hatha jóga, výborná je třeba astanga nebo vinyasa joga, při kterých si plynule protáhnete a zpevníte tělo. Výsledný efekt bude perfektní.

Voda, citrón, javorový sirup a chilli

U jídla vám nebudeme dávat žádné zásadní návody, je dobré vědět, že k hubnutí a zpevnění pomáhá tepelně upravená, nejlépe bezmasá strava, "hubnoucí chutě" jsou ostrá a hořká, takže když si k obědu dáte třeba rizoto s trochou chilli a malý salátek z rukoly, trávení se krásně nastartuje. Známý detoxikační nápoj z citronu, javorového sirupu a chilli je také prima startem pro hubnutí a zpevňování těla. Špatná zpráva je, že sladké musí aspoň na pár měsíců z jídelníčku ven – takže sbohem čokoládo, vítej, sexy figuro…

Praktické figle pro každou z nás

A kosmetika… Jenom pomocí kosmetických produktů krásnou postavu nevybudujete, ale správně vybrané výrobky můžou proces podpořit:

Masáž ve sprše

Dvakrát do týdne dopřejte tělu ve sprše pořádné opeelingování – nezapomeňte na všechny rizikové oblasti, začněte od kotníků a peeling krouživým pomalým pohybem roztírejte až ke kyčlím, pak krouživě masírujte břicho – ve směru hodinových ručiček, můžete jemně prokrvit i prsa a nezapomeňte na zadeček

Tip: Zpevňující peeling by měl obsahovat kávu, skvělá je skořice nebo třeba trochu drsnější chilli papričky, oboje silně prokrvuje pokožku.

Po sprše 

By měla následovat ještě masáž pomocí zpevňujících krémů nebo olejů. Když není moc času, masáž zjednodušte a krouživým svižným pohybem. Jen kosmetiku aplikujte na povadlé partie. Jestli čas je, začněte, stejně jako u peelingu u kotníků, a pomalými krouživými pohyby vtírejte krém nejprve do oblasti kotníků, jemnými kroužky několikrát obkružte kotník, jsou kolem něj lymfatická centra, tak aspoň trochu rozproudíte lymfu. Pokračujte směrem nahoru a záležet si dejte na stehnech, i zadeček pořádně promačkejte a proklepejte a u bříška dělejte prsty malé kroužky ve směru hodinových ručiček, po celé této oblasti. Klidně to pak ještě můžete zopakovat před spaním, když ležíte v posteli a břicho je uvolněné.

Tip: Stejně jako u peelingu doporučujeme vyzkoušet prokrvující tělová mléka jako je to s čili, skořicí, kávou, dobrá jsou také naopak ochlazující jako je máta, nebo ananas. Složení obohacené o Q10 je také výhodou.

Odměňte se 

Pokud pozměníte jídelníček na zdravější, začnete pohybem i kosmetikou zpevňovat figuru, je čas se odměnit a nejlépe něčím co vám ke kýženému výsledku ještě pomůže. Jednou z možností je galvanická žehlička. Galvanický proud, který z ní proudí do vašeho těla, podporuje krevní oběh, odbourává tukové buňky a zpevňuje povislou kůži.

Na systému elektrických impulzů pracuje i kosmetická a masážní metoda nazvaná myostimulace, která je vhodná pro ty, co zrovna nemilují aktivní pohyb a přesto chtějí zpevnit. Výborné jsou samozřejmě i manuální lymfomasáže a další metody, které vám pomůžou v cestě za dokonalou postavou, stačí si jen vybrat ten správný styl, který bude vyhovovat právě vám.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama