reklama

Masáž lávovými kameny: S čím vším umí pomoct?

Přezdívá se jí královna masáží. Speciální hmaty kombinované s magickou sílou nahřátých lávových kamenů dokonale harmonizují tělo i mysl, zbavují napětí a blažený, až meditativní stav umí navodit mnohem rychleji než klasický způsob masírování.

Foto: Thinkstock

O blahodárném působení horkých kamenů na lidský organismus věděly už starodávné kultury před tisíci lety, které ji využívaly k celkové regeneraci sil a dosažení duševní vyrovnanosti. Masáž lávovými kameny není jen o příjemné relaxaci. Kromě celkového ozdravení má navíc i terapeutický účinek.

Životní rytmus příznačný pro dnešní uspěchanou dobu dává tělu pořádně zabrat. Jsme permanentně vystaveni stresu, pracovnímu přetížení, žijeme neustále v napětí. K tomu máme málo pohybu, a když k tomu přičteme nezdravé životní prostředí, není divu, že tělo se často ocitá na pokraji sil. Masáž je skvělým způsobem, jak na chvíli vypnout, zvolnit a dopřát si zdravé potěšení, které vzpruží tělesnou schránku a zároveň pozvedne mysl.

Teplo uvolní svaly i duši

Technika pokládání speciálních nahřátých kamenů na tělo je velmi stará. Dochované prameny potvrzují její použití u starověkých kultur v Číně, Mezopotámii, Indii, ale i v Evropě u antických národů či v Americe u starých Mayů. K tomuto účelu se používaly kameny uhlazené vodou v řece nebo sbírané z mořského dna, které se následně přikládaly nahřáté na tělo, aby odstranily bolesti, uvolnily ztuhlé svaly a zbavily křečí.

Použití kamenů mělo i duchovní rozměr - kamenům byla připisována léčivá síla, s jejíž pomocí bylo možné získat zpět něco, co bylo ztraceno. Moderní masáž lávovými kameny čerpá především ze znalostí havajské kultury, která pro tento druh relaxační masáže používá právě lávové kameny

Kameny dodají energii

Jsou tmavě šedé až černé, hladké a lesklé. Vznikají z čediče lávového původu, ručně sbíraného a opracovávaného vodou. "Lávové kameny jsou pro masáže vhodné proto, že v sobě dobře drží teplo. Ještě předtím, než se rozprostřou po těle, nahřejí se ve vodní lázni o teplotě mezi 40 a 60 stupni Celsia. Současně mají silné energetické vyzařování a při kontaktu s lidským tělem uvolňují kovové ionty,“ vysvětluje zkušená masérka Dagmar Sudíková z pražského Studia JS.

Samozřejmě není jedno, kam se nahřáté kameny umístí. Pokládají se na takzvané meridiány. To jsou cesty, jimiž v našem těle proudí energie. Nacházejí se na chodidlech, nohách, zádech, šíji a najdeme je od konečků prstů až po krk.

"Tyto energetické cesty bývají často vlivem zdravotních potíží a špatného životního stylu částečně či úplně blokovány,“ pokračuje Dagmar Sudíková. "Kvůli špatnému proudění energie v těle se člověk cítí unavený, skleslý, bývá často nemocný a podrážděný."

Zablokovaný zůstane už jen stres

Lávové kameny podle odborníků dokážou při správném použití tyto bloky na meridiánech odstraňovat a pomáhají znovu rozproudit energii. Je to cesta k celkové očistě a regeneraci organismu, která dokáže zbavit i dlouhodobých bolestí a zatuhlosti. Díky ní jsme pak pružnější a pohyblivější.

Samozřejmě, že masér jen tak nepřikládá kameny na tělo. Masáž lávovými kameny účinně kombinuje techniky a hmaty z klasických relaxačních masáží. Teplo, příjemně se rozlévající do celého těla, má uklidňující účinky na nervová zakončení, spolehlivě likviduje stres a napětí, zvyšuje průtok krve do tkání a svalů, čímž mírní pocity napětí a tlumí bolest.

Díky tomu, že podporuje očistný proces a tělo detoxikuje, má i nepopiratelný kosmetický efekt. Odvádí škodlivé látky z těla a pozitivně působí na trávení a metabolismus, proto má mimo jiné i zeštíhlující účinek. Je také významným pomocníkem v boji s celulitidou, neboť podporuje činnost lymfatického systému, jenž pomerančovou kůži vyhlazuje. Prohřáté tělo navíc lépe vstřebává vonné esenciální oleje, které hloubkově vyživují, hydratují a pokožka tak zůstává hladká a jemná.

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama