reklama
 

Lash lifting: Nový tajný trik pro krásné řasy od hollywoodských hvězd

Na rozdíl od řady jiných liftingů, ten, který se týká řas, nevyžaduje práci chirurga. Obdaří vás ale výraznějším, dramatickým pohledem a ušetří ráno spoustu času při líčení.

Foto: Profimedia.cz

Pokud se řadíte mezi ty šťastlivce, které příroda obdařila dlouhými řasami, budou patrně rovné. Ty zatočené nahoru se totiž bez pomoci kleštiček či řasenky moc nevyskytují. Lash lifting vám umí během hodiny v salonu vyčarovat řasy, které by záviděla i mrkací panenka.

Sledovat nové zkrášlující procedury je naší vášní, proto bylo vyzkoušení této služby, kterou nabízí stále víc kosmetických salonů v Česku, okamžitou volbou. Na lash liftingu, čili liftingu řas, je nejvíc lákavé, že se jedná o metodu, která v sobě nezahrnuje žádné lepení umělých řas na ty vaše. 

Jak to funguje?

"Lash lifting probíhá ve třech fázích: nejdřív se nanese emulze, která otevře vlákno řasy, ve druhém kroku se pomocí speciální mini natáčky upraví do požadovaného tvaru, ve třetí etapě se řasa uzavře. Barva, která je v průběhu procesu na řasy aplikována, vydrží zhruba měsíc," vysvětluje Alexandra Mikhovich z Urban Nail Bar v pražské Lucemburské ulici č. 15, kde je právě lash lifting vyhledávanou procedurou.

Na co se připravit?

Pohodlně si lehnete a zavřete oči. Mezi tím vám kosmetička bude nanášet různé emulze, není to nepříjemné ani pro zákaznice s citlivýma očima. Pokud ale nosíte kontaktní čočky, na proceduru si je vyjměte a počítejte s tím, že 24 hodin poté můžete zrak korigovat pouze brýlemi. Řasy po lash liftingu se nesmí namočit, takže nechoďte plavat, do sauny, dejte si pozor na páru z horké sprchy a smutné filmy. I slzy mohou efekt lash liftingu poškodit.

Má procedura nějaká úskalí?

V Urban Nail Baru vám pustí klidně oblíbený seriál, takže během toho, co hodinu ležíte a kosmetička pracuje na vašich řasách, posloucháte třeba Sex ve městě. Je to příjemný relax a odpočinete si od neustálého kontrolování e-mailu. Během akce samotné neotevírejte oči. I když je složení naprosto bezpečné, nemusel by to být příjemný zážitek.

Pro koho se lash lifting hodí?

Například pro ty, kdo mají řasy zničené po umělých řasách, jež nosí velký počet Češek (některé statistiky hovoří až o polovině všech žen, které někdy v životě absolvovaly umělé prodloužení řas). Nebo pokud máte řasy krátké a nevýrazné či rovné.

Proč se procedura vyplatí?

Za 800 Kč měsíčně (tolik stál lash lifting v Urban Nail Baru) můžete přestat používat řasenku i kleštičky na řasy. Navíc je procedura zdravá, podporuje zdravý růst řas. Ráno můžete čas, který jste věnovali aplikaci řasenky, použít třeba na cvičení jógy. U moře či v bazénu neřešíte líčení, ve sněhové vánici se vám nic nerozmaže po obličeji. Řasenku 24 hodin po aplikaci lash liftingu samozřejmě používat můžete, ale je to zbytečné.

Kam doporučujeme zajít?

Do ověřených a důvěryhodných salonů, jejichž kosmetičky prošly odborným školením na to, jak lash lifting aplikovat.

Které celebrity lash liftingu také propadly?

Třeba Kim Kardashian a její sestra Kylie Jenner, zpěvačka Taylor Swift, modelka Jourdan Dunn, ale i modelka Gigi Hadid, zpěvačka Jennifer Lopez a šeptá se i o vévodkyni Kate.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama