reklama

Krásná na dovolenou? Nezapomeňte na peeling

Krásná a čistá pleť je naší vizitkou. Podívejte se, jak si poradit s peelingem

Foto: Profimedia.cz

Krásné tělo si zaslouží i dokonalou pleť. K péči o pleť patří i peelingové ošetření. Podívejte se, jak s peelingem zacházet a který se hodí pro vaši pleť.

Peelingem si mechanicky obrušujeme pleť, na které zůstávají zbytečky odumřelé kůže. Nejčastěji se dají použít krémy s mořským pískem, mletou pemzou nebo mandlovými peckami. Podívejte se na pravidla aplikování peelingu.

Buďte opatrná

Peeling odstraní poškozenou vrstvu a dovolí pokožce zregenerovat. Nesmíte peeling používat velmi často, protože se pokožka nestihne zregenerovat. Při koupi se dobře dívejte, jaký druh peelingu kupujete. K dennímu peelingovému ošetření volte šetrné značky, jako jsou Skin Pure nebo Clinique jemný peeling.

V případě, že nemáte problémy, stačí vám peelingové ošetření jednou za čtrnáct dní. Mastná pleť si žádá čtyřdenní intervaly s peelingovými krémy, které mají zklidňující účinky. Sáhnout můžete po Lavera měsíčku nebo Vichy Pure Thermale hypoalergenním pleťovém peelingu. Suchá a citlivá pokožka smí aplikovat peelingové krémy jednou v rozmezí tří týdnů. Kupujte si velmi jemné a citlivé přípravky jako Vichy Lipidiose Nutritive peeling, který je určený pro velmi suchou pleť.

Vybírejte peeling pečlivě

Při nákupu si všimněte, že peelingové produkty se od sebe liší velikostí peelingových částeček. Pro citlivou a suchou pleť volíme jemné a co nejmenší částečky. Na obalu jednotlivých výrobků se dočtete, pro jaký typ se daný produkt hodí. Určitě si pročtěte informace, zda ten či onen peeling je vhodný na akné, černé tečky nebo na odstranění výrazné tvorby kožního mazu.

Před použitím si vyčistěte pleť a lehce ji zvlhčete vodou. Peeling provádíme krouživými pohyby pomocí prstů nebo speciální žínky či rukavice. Na obličeji je ideální způsob aplikování kroužením směrem ven. Na těle je směr pohybu zcela na vás.

Pozor na pupínky!

Peelingové krémy a produkty jsou velmi kvalitní, proto při jeho aplikaci netlačte. Stačí velmi jemně aplikovat, abyste si nepoškodili pleť. Pro peeling na celé tělo jsou k dispozici různí pomocníci, jako peelingové kartáče nebo speciální rukavice, které čistí póry a odumřelé buňky kůže.

Ti, kteří trpí na vyrážky a akné, by se měli peelingovému ošetření dočasně vyhnout. Pokud se na obličeji objeví jen pár pupínků, při peelingu je jednoduše obejděte a nedrážděte. Po dobrém peelingu dopřejte vaší pleti očištění a dostatečnou hydrataci. Pro všechny typy pokožky se hodí i peeling chemický, který si můžete dopřát dvakrát do roka. Pro takové řešení se poraďte s kosmetičkou nebo jiným odborníkem.

 

Neznámkuje a nedává diktáty: Chci děti podporovat, ne je nachytávat na tom, co neumí | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama