reklama

Kosmetické tipy vizážistek z fashion weeku: Jak se nalíčit jako modelka

Pražský týden módy odráží nejen inspiraci lokálních tvůrců, ale také nové tendence v líčení. Některé jsou velmi nositelné, na jiné musíte mít odvahu. Všechny ale vyžadují zručnost a rychlost, kterou využijeme, i když zrovna nemáme v popisu práce chodit po přehlídkovém mole.

Prohlédnout grafiku
Foto: MBPFW

Už poněkolikáté líčí modelky a modely na pražském týdnu módy tým z parfumerie Douglas ve spolupráci se značkou Lancome. Hlavní vizážistkou je Jana Lhotová, která společně s dalšími make-up artisty vytvořila jednotlivé looky, které byly dramatické i ohromily svou přirozeností.

Jaké tipy z backstage módní přehlídky můžeme uplatnit my, obyčejní smrtelníci? Především to, že pokud pleť hodně namáháme (a pokožka modelů a modelek si během týdne módy skutečně nevydechne), je potřeba ji nechat ve volném čase pořádně odpočinout. Zajít si na kosmetiku, na noc použít výživnou hydratační masku. To samé platí o vlasech. Čím častěji je vyčesáváte, tupírujete a lakujete, tím lámavější a problematičtější budou.

Nechte je odpočinout prostřednictvím zábalu, který vytvoříte z ricinového a olivového oleje.

Tohle byste měli vědět:

  • Když chcete odstranit pouze líčení očí, vezměte odličovací tampon, přeložte jej napůl, namočte do dvousložkového odličovače a přitiskněte na několik desítek sekund na víčko. Netřete, jen vyčkávejte. Řasenka, stíny i linky samy pustí a tvář zůstane nedotčená.
  • Spěcháte? Nejdřív si namalujte oči a rty, pak vše ostatní. Pudr a tvářenku totiž zvládnete i ve výtahu.

reklama
reklama