reklama
 

Konturujete si tvář jako Kim Kardashian? Je na čase přestat

Před nedávnem bylo konturování, tedy stínování tváře pomocí bronzeru a make-upu, velkým trendem. Do módy ho zavedla především reality star Kim Kardashian. Proč už je takový look ale passé?

Foto: Profimedia.cz

Přiznejte se. Alespoň jednou jste to (ať už s větším či menším úspěchem) zkusily. Pod lícní kosti si nanesli tmavší odstín, nad ně zas rozjasňovač - a hezky štětcem sjednotily a vystínovaly. Nebo si pokusily podobným způsobem opticky zúžit nos. Konturování obličeje bylo jednoduše jedním z největších kosmetických trendů posledních let…

Stop konturování

Co si ale budeme nalhávat - jen málokdo je zkušený vizážista a navíc s takto výrazným make-upem můžete maximálně tak na večírek, či před blesky fotoaparátů. To je možná každodenní náplň života Kim Kardashian, ale ne obyčejných smrtelníků. Podobný názor sdílí i Bobbi Brown, zakladatelka vlastní úspěšné značky dekorativní kosmetiky, která je známou odpůrkyní této metody: "Nenávidím konturování. To, že dokáže zvýraznit hezké rysy a naopak potlačit nedostatky, je nesmysl. Naopak poukazuje na to, co je na obličeji špatně. V mém oboru byl na mě vyvíjen velký tlak, abych připravila konturovací paletu, ale nikdy jsem to neudělala. Protože to prostě nevypadá dobře. Dobře vypadá zdravá a zářivá pokožka. Celé je to o hydrataci a péči," říká známá make-up artistka.

Vize Bobbi Brown

Slavná make-up artistka, jejíž značku používá mnoho celebrit z řad zpěvaček i hereček, ale také samotná vévodkyně z Cambridge, přišla do kosmetického průmyslu plného konturovacích řad s opačnou myšlenkou: Přirozenost především. "Zjistila jsem, že modelky vypadají úplně nejlépe, když si sundají z tváře všechny ty nánosy make-upů, bronzerů, pudrových stínů, které z nich udělaly spíše podivné umělé postavy než zdravě vypadající ženy s osobitým půvabem."

Jaký je tedy recept na zdravou, "šťavnatou" a hezkou tvář optikou Bobbi Brown? "Absolutním základem je hydratace. Dalším důležitým prvkem je korektor. A každá žena by měla mít také rtěnku v odstínu, který se nemusí bát nanést i bez pohledu do zrcadla. Špetka růže na tváři je pak ten nejrychlejší způsob, jak tváři dodat zdravý vzhled," dodává expertka.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama