reklama

Konec suchým patám: Je čas vyzkoušet pedikúru

Sezóna odhalených chodidel definitivně začala, a tak je čas obrousit paty a upravit nehty, abyste se cítili dobře a nepohoršovali okolí.

Foto: iStock

Variantou je samozřejmě opečovat chodidla svépomocí doma, ale výsledek nikdy nebude tak perfektní jako od profíků. Kromě toho si při pedikúře v salonu báječně odpočinete.

Vyrazily jsme otestovat dva, které v Praze patří k těm nejlepším.

Anna v Insitut de beaute Sothys 

"Pedikúru považuju za součást povinné péče o své tělo, nikoliv nadstandard. Nohy, co nesou celou naši tíhu, potřebují nejen pěkný lak, ale hlavně odstranit ztvrdlou kůži, namasírovat a podobně.

V prostorné kabině kosmetického salónu Sothys mě uvítala pedikérka Veronika Šebková, která nejdřív dopřála mým unaveným a otlačeným chodidlům krátkou lázeň s voňavou jasmínovou solí. Pedikúru zde totiž provádí podle postupu značky Sparitual, se kterou pracují. Po několikaminutové koupeli Veronika chválí stav mých nohou - věděla jsem, že pravidelná návštěva pedikúry se vyplatí, a začíná s klasickou mokrou pedikúrou. Po nezbytné desinfekci na kůži nanáší změkčovat ztvrdlé kůže na paty, ze strany palců i na jejich bříška a na hranu pod malíčkem. 

Odumřelou pokožku bezbolestně odstraňuje pomocí skalpelu, pak dočistí pomocí pemzy. Cukrový peeling ve vůni čerstvého jasmínu snáším s mírným vypětím, protože jsem strašně lechtivá. Veronika je naštěstí rychlá a netrápí mě dlouho. Po dezinfekci nehtů proti plísním, kterou často bohužel v levnějších nehtových salónech úplně opomíjejí, nanáší změkčovač kůžiček. Nehty pedikérka vyleští tak, že vypadají krásně i bez laku. Na pět minut si chodidla odpočinou ve vyhřívaných bačkůrkách, aby se líp vstřebal jasmínový krém.

Před lakováním mi pak Veronika obouvá jednorázové plastové boty, které mi připomínají japonské gejši. Místo pěnového rozdělovače jsou prsty od sebe před lakováním pro lepší hygienu odděleny ubrouskem. Vybírám si zářivě oranžový lak OPI, jehož schnutí urychlují speciální kapičky."

Zdenka v Miracle Clinic and Spa

"Poprvé v životě jsem šla na profi pedikúru. Děsila jsem se a styděla, že se mi pedikérka vysměje, nebo se zhrozí, v jak strašném stavu mé nohy jsou. Nic z toho se však nestalo. Kosmetička Kristýna byla moc milá. Pohodlně mě usadila do křesla a nohy mi na patnáct minut naložila do lázně, co voněla po jalovci a květinách, která změkčí jak nehty, tak kůži, a zároveň nohy vydezinfikuje. 

Po příjemné čtvrt hodince, kterou jsem strávila čtením, mi nohy osušila a dala krátký zábal pro další zjemnění a výživu. Následovalo ošetření nehtů a nehtové kůžičky. K odstranění ztvrdlé kůže na patách a dalších "nejčastěji používaných" místech na chodidlech se používá skalpel. Kristýna mě však chválila, že ho skoro nepotřebuje, prý moje nohy vypadají, jako bych byla na pedikúře před týdnem: "Vy určitě nenosíte podpatky a dobře se o sebe staráte!" 

To první odhadla dokonale, to druhé zase tolik ne - pravda je, že nesnáším své odlakované nehty na nohou, což mě nutí je pravidelně upravovat, ale co se kůže týče, jen občas použiju skleněný pilník a obyčejný krém, když mám pocit, že začíná být suchá nebo tvrdá. Prý na to ale má vliv i genetika. 

Pro dokonale jemnou kůži pak Kristýna ještě použila pemzu, znovu nohy natřela (používají tu krásně voňavou kosmetiku Comfort Zone) a protože šlo o spa pedikúru, byla její součástí také krátká masáž. Končily jsme samozřejmě lakováním. Vybrala jsem si krásný temně modrý lak OPI, takže výsledek byl perfektní - měla jsem před sebou výlet do Londýna s Marks & Spencer, kde mě čekalo cvičení pilates ve stylové tělocvičně v Soho, takže jsem byla ráda, že mi to mezi novinářkami z celého světa bude slušet.

Na závěr mě ještě pobavil trik, který tu pedikérky mají, abyste nemusela čekat věčnost, než lak zaschne - pokud nemáte s sebou pantofle, mají po ruce jednorázové "hotelové" pantofle, kterým vystříhnou a rozšíří špičku, abyste mohla odejít v nich - samozřejmě v případě, že jste tu autem. Jinak mají ještě jinou vychytávku - nehty pokryjí silnou vrstvou krému a obalí je průhlednou fólií. S ní můžete i do bot a lak (pokud je alespoň částečně zaschlý) by měl přežít bez úhony.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama