reklama

Správné množství: Kolik krému či šamponu je opravdu potřeba?

Nepoužíváte příliš mnoho šamponu, sprchového gelu, a naopak zbytečně málo denního krému? Pojďme si ujasnit, jaké množství je v kosmetice dostatečné.

Foto: iStock

Spousta lidí používá zbytečně velké množství kosmetických přípravků v domnění, že čím více, tím lépe přece budou účinkovat. Někdy je to ale přesně naopak. 

Třeba takový šampon - pokud ho použijete příliš, sice pěkně pění, ale špatně se pak vymývá, a vlasy tak zbytečně zatěžujete. Kolik kterého přípravku je tedy tak akorát?

Šampon: Půl polévkové lžíce

Víc ho skutečně není potřeba. Mnohem důležitější je, abyste ho nanesli rovnoměrně. Jestli vám vadí, že málo pění, našamponované vlasy zlehka pokropte vodou - vytvoří se více pěny, se kterou se snadněji manipuluje. Skvělým tipem je novinka značky Yves Rocher. Jde o koncentrovaný šampon pro zářivé vlasy, jehož speciální uzávěr umožňuje přesné dávkování. Navíc jeho zakoupením přispějete k projektu Sázejme pro planetu, kterým se české zastoupení značky Yves Rocher zavazuje vysázet do roku 2020 až 100 tisíc nových stromů.

Zubní pasta: Velikost hrášku

Většina lékařů vám řekne, že mnohem důležitější než pasta je správná technika čištění zubů a zubní pasta je jen příjemný doplněk. Není tedy třeba to s ní přehánět.

Sprchový gel: Dva lískové oříšky i méně

Sprchový gel nás zbaví nečistot, dodá pokožce vůni. Když ho ale použijete příliš mnoho, můžete tak z kůže smýt i její ochrannou vrstvu. Množství odpovídající dvěma lískovým oříškům by proto mělo vystačit na celé tělo. Výše zmiňovaná značka Yves Rocher nabízí i v tomto případě chytrý produkt. Jedná se o koncentrovaný sprchový gel v menší lahvičce, který ale vydrzí stejně dlouho jako gel v klasické velikosti. Stačí jediná kapka a umyjete pohodlně celé tělo. Navíc tak spotřebováváte o polovinu méně plastů.

Pleťový krém: Lískový oříšek

Každý krém je jinak hutný, a každá pleť v jiném stavu, proto velikost lískového oříšku nemusí být stoprocentně vyhovující. Přesvědčte se ještě tak, že pět minut po nakrémování přitisknete na pleť papírový kapesníček - neměly by na něm zůstat žádné mastné skvrny. Někdy ale míváme i opačný problém a s krémem zbytečně šetříme. Důležitý tedy je i pocit pleti - musí být pružná a příjemná.

Oční krém: Velikost hrášku

Nefunguje to bohužel tak, že čím více krému nanesete, tím více účinných látek do pleti dostanete. Proto bohatě stačí krém v množství velikosti hrášku na obě oči.

Tělový krém: Individuální

Pokud jste zvyklá nanášet tělové mléko po každé sprše, vaše kůže ho nepotřebuje příliš. Jestli ho ale používáte jednou za čas, budete potřebovat větší množství. I tady nicméně platí, že do pěti minut od aplikace už by kůže neměla být mastná.

Opalovací krém: Dvě polévkové lžíce

Přesně tolik množství je průměrně potřeba, abyste dostatečně chránili celé tělo. Důležité však je nanášet krém s SPF pravidelně, buď každé dvě hodiny, nebo po každém koupání. 

Parfém: Dvě až tři zmáčknutí

Přestože se vám zdá, že parfém necítíte, měly by vždy stačit dvě až tři stříknutí - na každou stranu krku, v místě, kde jsou tepny, vůně dobře funguje, když ji nanesete také do vlasů. Samozřejmě je stěžejní mít kvalitní parfém, nikoli padělek.

Prokop: "Neviditelné" aspekty českého selhání. Za best in covid nemůže jen Babiš | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
reklama
reklama
reklama