reklama
 

Kam nosit barevné nehty a jaké laky se teď nosí?

Rudé nehty jsou klasika, kam ale nosit jiné barvy, a jak s nimi kombinovat oblečení?

Foto: Isifa/Thinkstock

Barevné laky na nehty jsou něco jako závislost. Spousta žen by nejraději pořád zkoušela nové a nové, i když se možná nakonec vrátí k osvědčené červené nebo rudé klasice. Možná proto, že si vlastně nejsou jisté, kam se odvážnější barvy dají nosit, nebo jestli si je mohou dovolit i ženy, které pubertě dávno odrostly. 

Je pravda, že je rozdíl, jestli se chystáte na pracovní pohovor, na první rande, nebo na oslavu kamarádčiných narozenin. Právě z toho důvodu není dobré slepě následovat trendy. 

Pokud jsou tedy odvážné, což se naštěstí o těch současných i nadcházejících tak úplně říct nedá. Na jaře a v létě bude pokračovat trend bílých a hnědých odstínů, pastelové barvy chybět nebudou, i když tentokrát jsou tlumené. Nosit se bude samozřejmě červená, ale i meruňková.

Zdobení jedině jemné

Pokračuje i trend zdobení nehtů. Je ale jemný. Vykřičník. Na strakaté a navíc ještě dlouhé nehty ve stylu poštovních úřednic zapomeňte. Zkuste zkombinovat třeba jen dva odstíny hnědé, jednobarevné nehty ozdobit kamínkem (ne všechny, pouze jeden), namalovat jen část nehtů, nebo vyzkoušet decentní proužky.

Ovšem zdobené nehty jsou něco jako zelené, žluté nebo modré. Nehodí se všude a ke všemu. Jak si tedy užít nehtovou kreativitu, ale nevypadat přitom nepatřičně?

Lak nemusí ladit s oblečením

Pravidlo číslo 1: Jestli máte pocit, že když si žluté nehty vezmete k modrým šatům se žlutými květy, protože k nim budou ladit, rychle se toho pocitu zbavte. Budete vypadat jednak jako kanárek a jednak velmi urputně a snaživě, což je spíš na škodu, největším trendem současné módy je už pár let přirozenost.

Čili pokud chcete vyzkoušet žlutý lak na nehty, nechte si ho na horké léto, během něhož je povoleno téměř vše a vezměte si k němu co nejjednodušší (tedy co nejméně barevné) oblečení. Skvěle budou vypadat světlé džíny a k nim bílý top.

Jestliže tímhle způsob zkombinujete i ty nejšílenější barvy na nehty, klidně je můžete vyzkoušet, i když vám vaše dospělá dcera třeba tvrdí opak.

Čtěte také: Jak správně vybrat make-up a jak ho potom použít?

To samé platí o všech ostatních barvách, které nepatří do rodiny červené, hnědé a černé. Výjimku má snad jen světle oranžová. Všechny ostatní laky noste ve volném čase, nikoli, když potřebujete udělat dojem.

Neplatí to jen na pracovní schůzky, ale třeba i na první rande. Spousta mužů barevné nehty úplně nemusí, a pokud ano, sexy jim připadá právě jen ta rudá klasika, která ženám může přijít už trochu okoukaná. 

Barvy dojem neudělají

Takže pro tuhle příležitost radši sázejte na jistotu. Pokud červenou už opravdu nesnesete, zkusit můžete růžovou, šedou, anebo již zmíněné tělové tóny. Do hry se znovu dostává i francouzská manikúra, ale spíš na kratších nehtech.

Lak na nehty by tedy s oblečením neměl barevně ladit, ale je dobré nad tím trochu přemýšlet, aby se pak barvy netloukly. K šedé, černé, hnědé nebo červené si můžete vzít cokoli. Když už máte růžovou na nehtech, je lepší nebrat si například červený top.

Výrazné laky na nehty se naučte vnímat jako šperky. Stejně jako šperky totiž dovedou ozvláštnit ten úplně jednoduchý outfit, ale zároveň stejně jako šperky umí navodit dojem, že toho na sobě máte tak nějak moc. K výrazným barvám laků tedy berte neutrální oblečení a naopak.

Všechno je to hra

A až si to celé osaháte, můžete se naučit si s barvami hrát. Pokud totiž jdete na večírek a hodláte si vzít oranžové šaty, skvěle k nim bude vypadat tmavě modrý lak. Fialové šaty zase pěkně doplní khaki nehty.

A ještě jedna věc. Vybírejte laky na nehty spíš než podle trendů podle odstínu vaší kůže. Lak, který vypadá dobře na vaší kamarádce, nemusí tak pěkně pasovat k vám, a zdaleka to není jen tím, že je jedna z vás víc opálená než druhá. Některé pleti zkrátka sluší víc chladné odstíny, jiné zase teplejší.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Modelky nejsou žádné anorektičky, říká úspěšná Češka

Vzkaz z Paříže: Noste, co chcete, hlavně ať to má styl

Jíte správně? 20 potravin pro ploché břicho

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama