reklama

Pevná stehna a paže do plavek: Jak se zbavit povislé kůže?

Letos jaro nebylo, tak doufejme, že rovnou skočíme do léta. To ale znamená, že to, co jsme si pod oblečením nastřádali za dlouhou zimu, za chvilku nezakryjeme. Tedy něco ano, ale co takové povadlé paže a stehna?

Foto: iStock

Nebudeme tvrdit, že pevné tělo máme všichni od přírody a ještě k tomu celý život. Svalová vlákna jsou pevná a pružná, takže na cvičení rychle reagují zpevněním a zkrácením. V pozdějším věku musíme počítat se změnami svalového aparátu, který již takto efektivně na pouhé cvičení nereaguje.

Jednak je třeba cviky provozovat pravidelně a v kratším intervalu, ale také upravit jídelníček, který by měl obsahovat dostatek bílkovin. Ty totiž svaly potřebují k obnově a aktivitě. Což o to, nohy, břicho nebo zadek ještě zvládneme posílit cvičením, ale co paže? Mnohdy má žena krásnou postavu, ale kůže na rukou jí plandá. Další z inkriminovaných partií je vnitřní strana stehna. Ta má zas pro jistotu tendenci se "roztékat", a to dokonce i u štíhlých dívek a žen. Existuje řešení? 

Aktivace kolagenu pomocí ultrazvuku

Ke zpevnění paží a vnitřních stehen jsou určeny přístroje, které používají a kombinují různé druhy energií, jejichž cílem je prohřátí pokožky a spodních vrstev vybraných partií. Jako energie lze zvolit laserový paprsek, radiofrekvence, infračervené záření a nejnověji například ultrazvuk. V tkáni vznikne teplo, které aktivuje kolagen v hloubce a způsobí jeho postupné stažení s následným vypínáním povrchu pokožky.

"Většinu zákroků je k dosažení zlepšení nutno opakovat, záleží na typu přístroje a zvolené technice. Všeobecně je k výslednému efektu doporučeno více opakování, u některých zákroků je to dvakrát až třikrát týdně, u jiných je interval o něco delší. Výsledky jsou patrné s odstupem; od ovlivnění podkožní vrstvy k dosažení výsledku je u neinvazivních postupů vždy třeba počítat s delší dobou. V průměru dva až tři měsíce.

U nás na klinice máme nově Ultraformer III, ultrazvukový zákrok, který má jedno, podle potřeby maximálně dvě ošetření po třech měsících. Přístroj má několik hlavic, které prohřejí jednotlivé vrstvy kůže a podkoží, může prohřát i svalová vlákna, což zesiluje efekt zpevnění," vysvětluje estetická dermatoložka Yvonne Bergerová, spolumajitelka kliniky estetické a cévní medicíny BcD Clinic.


Cogs nitě

Péče o vlastní tělo se opravdu vyplatí. Svaly mají paměť, takže pokud v mladším věku aktivně sportujete, v pozdějším věku ve spojení se zákroky máte větší šanci na trvalejší efekt. Je také velmi důležité zvolit přístroj, který vydá silnou energii a je doopravdy schopen změny v pokožce a podkoží zvrátit. Samozřejmě s tím může souviset i cena přístroje a následně i ošetření.

A co dalšího estetická medicína nabízí? U žen, které mají štíhlé paže, kůže a podkoží jsou však již uvolněné, lze zvolit ještě jednu variantu, a to jsou tzv. cogs nitě. Jde o pevné nitě s drobnými háčky na povrchu, které se aplikují do podkoží, paži obkrouží a pokožku přitáhnou a současně zpevní. U mohutnějších paží lze tento zákrok provést také, výsledný efekt tady může být ale menší. 
 

Jestli ale máte pocit, že si zatím s povislými pažemi a stehny poradíte cvičením, vyzkoušejte sérii těchto cviků.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama