reklama

Proč jsou asijské ženy tak krásné?

Co stojí za krásnou alabastrovou pletí asijských žen? Čemu v kosmetice dávají přednost? Dá se jejich péče aplikovat i v našich končinách?

Foto: Thinkstock

Asie je všeobecně známá svou obřadností a mnoha rituály. Asiatky milují pečující obřady a o své tělo i duši se vzorně starají. Na všechno mají svůj vyhraněný čas a klid. Vypadat mladě a zdravě je pro ně důležité. Odtud pramení popularita anti-aging kosmetiky, která zažila největší boom právě na Dálném východě a nejlepší léta už tam má za sebou. U nás se o ní naštěstí mluví víc a víc.

Asiatky používají celou sadu sadu kosmetických výrobků a takový rituál provádějí každé ráno a každý večer. Alfou a omegou jejich pleťové péče je detoxikace skrze stravu i produkty, čištění pleti a absolutní ochrana proti slunci. Takže jedno je jisté: Nestárnoucí krása žen Dálného východu je určitě dána geneticky a stravou, ale obrovský podíl na bezchybné pleti má právě péče o pokožku. 

Bylinky, zelený čaj a rýžové odvary

Asijská kuchyně je nejen chutná a zdravá, ale také prospívá kráse. Je plná ovoce a zeleniny – zdrojů vitamínů včetně C a E – silných antioxidantů, které bojují s volnými radikály, hlavními viníky našeho stárnutí. Strava asijských žen také obsahuje hojnost ryb, které jsou nejen velmi výživné, jsou také skvělým zdrojem nenasycených mastných kyselin (omega-3). Tyto kyseliny přispívají k prevenci a odstranění symptomů takzvaných moderních chorob, ale podporují i regenerativní procesy pokožky, zmírňují její podráždění, otoky a oddalují procesy stárnutí.

Oblíbenou čínskou součástí stravy pro krásu a zdraví je kořen ženšenu, v Japonsku také mořské řasy. Velkou pozornost Asiatky věnují svým krásným vlasům. Používají při tom staré osvědčené recepty, například odvary z rýže a ovsa. 

A pak je tady zelený čaj. Ten se v Asii pije ve velkém, ale také se samozřejmě používá v kosmetickém průmyslu: Najdete jej v parfémech, v krémech proti celulitidě, šamponech i kondicionérech.

Zázračná houbička

Pleť si na Dálném východě ženy čistí ráno i večer. Používají k čištění pleťové vody, tonika, ale i mléka. A pozor, jejich nejčastějším pomocníkem je takzvaná KonJaková houbička. Masážní houbičky z asijské rostlinky KonJac jsou odpradávna tajemstvím krásné pleti Korejek i Japonek. Houba jemně masíruje pleť, zajišťuje lepší cirkulaci krve a zároveň provádí jemnou exfoliaci. Kromě varianty natural bývají nejčastěji k dostání ještě dvě: zelená varianta, která je navíc obohacena o zelený čaj a černá houbička obsahující navíc bambusové uhlí, které zjemňuje a zvláčňuje pleť.

Lze ji použít samotnou bez přídavku čistícího přípravku, nebo s vaším oblíbeným přípravkem pro čištění pleti. Houba vytvoří velmi bohatou pěnu, proto stačí přidat velmi malé množství přípravku. Zázračná KonJaková houbička obsahuje vodu, bílkoviny, uhlovodíky, tuky, sodík, draslík, hořčík, železo, fosfor, měď, zinek, vitamíny A, E, D, B1, B2, B5, B6, B12, vitamín C, niacin, mastné kyseliny, kyselinu listovou a vlákninu. 

Chránit se a neopalovat

Zatímco v Evropě se stále ještě rádi grilujeme na slunci a mnohem častěji používáme ve svém slovníku slovo "opalovat se" než "chránit se" před sluncem, v Asii ví, že kromě zdravotního faktoru je tady ještě faktor rychlejšího a znatelného stárnutí pleti v okamžiku, kdy se dostatečně nechráníme před slunečními paprsky.

UV záření totiž proniká hluboko do kůže a urychluje stárnutí buněk. Je třeba si prostě jednou provždy uvědomit, že slunce naší pleti ve velkém množství škodí. Asiatky se proto před paprsky chrání klobouky, slunečníky a opalovacími krémy s vysokým faktorem. A samozřejmě, návštěva solária je v očích asijských žen sebevražednou misí.

Minimalismus v líčení

Asijský přístup k péči o pleť i k dekorativní péči v mnohém připomíná francouzský přístup. Nejen v tom, že dbají na čištění a hydrataci pleti, ale právě i v otázce líčení. I tady platí rčení "méně je více". Asiatkám stačí BB krém, řasenka, pečlivá hydratace rtů, lehce zvýrazněná jemnou rtěnkou ideálně s hydratačními složkami a zdravíčko. To je všechno. Co se týče BB a CC krémů, ty Asiatky opravdu milují tak, že například v korejském kosmetickém průmyslu mají v této oblasti řadu patentů.

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama