reklama

Velký nos, kruhy pod očima, úzké rty: Naučte se zakamuflovat chyby na kráse

Každou z nás trápí nějaký problém spojený s krásou. Ať jsou to malé oči, velký nos nebo výrazné kruhy pod očima. Umí dnes už kosmetický průmysl zakrýt všechny nedokonalosti, nebo se se všemi potížemi musíme naučit žít?

Foto: Profimedia.cz

Jste majitelkami malých očí, úzkých rtů, příliš vysokého čela nebo zápasíte s kruhy pod očima? Na všechny nedostatky je tady lék. Jen dostat ten správný "grif" do ruky.

Vysoké čelo

Je mnoho lidí, kterým vysoké čelo v kombinaci s dlouhými zdravými vlasy připadá sexy. Pokud to ale vy tak necítíte a už odmalička máte tendenci všelijak čelo zakrývat, zkuste triky s make-upem, případně si nechejte ostříhat ofinu.

Správně střižená ofina vám nejen čelo zakryje, ale také ubere roky. Pokud vlasy zkrátit nechcete, hrajte si s pudrem. Váš cíl je stínohra. Naberte na štětec matný pudr tmavšího odstínu a přejeďte jím v oblasti, kde čelo a spánky hraničí s vlasy tak, aby odstín směrem do středu čela postupně přirozeně světlal.

Velký nos

Dlouhý nos potřebuje opticky zkrátit. Nemluvíme samozřejmě o plastické operaci, zase i tady stačí naučit se přesně potlačit místa, která to vyžadují, a naopak se vyzdvihnou místa, která mají být zřetelná. Představte si svůj obličej jako malířské plátno. Budete potřebovat tmavší korektor, pudr a make-up. Korektor naneste na špičku nosu, kolem nosních dírek a dolní části nosu. Naopak zesvětlete kořen nosu. Přechody odstínů nesmí být znatelné, jinak byste působila spíš komicky než přitažlivě. "Klamat" můžete i účesem: na dlouhý nos upozorní rovné vyžehlené vlasy. Pokud naopak vlasy upravíte do měkkých vln, odpoutáte tím pozornost od středu obličeje, tudíž od většího nosu.

Úzké rty

Zapomeňte na tmavé odstíny rtěnek a lesků. Objem naopak vytvoří světlé rtěnky nebo lesky. Ideálně odstíny růžové či tělové barvy. V případě úzkých rtů je dobré naučit se používat konturovací tužky. Ale pozor – na jejich výběru si dejte velmi záležet. Většina žen používá "konturky" i o dva odstíny tmavší, než je barva rtěnky nebo lesku, a výsledný efekt působí spíš žalostně než sexy. Odstín konturovací tužky by měl být totožný s odstínem barvy na rtech. Pokud tomu tak není, konturovací tužku raději vůbec nepoužívejte.

Malé oči

Malé oči potřebují rozjasňovač, světlé stíny a kvalitní řasenku. Nemusíte se bát ani očních linek, ale ty je třeba líčit s rozmyslem. Nezapomeňte na upravené a zvýrazněné obočí. I pod něj – kolem jeho vnitřní linie – můžete aplikovat rozjasňovač, tímto postupem oči "pozvednete". Na horní víčko volte odstíny světle hnědé, lila a bledě modré. Ideální je zkombinovat dva stíny – do vnitřního koutku víčka ten nejsvětlejší odstín a do vnějšího koutku tmavší. Podél horních řas můžete vést oční linku. Ale zůstaňte jen u ní. Pořiďte si prodlužovací řasenku, která řasy natočí. Pomoct si můžete také kleštičkami na řasy. 

Kruhy pod očima

S kruhy a otoky bojuje co druhá žena. Co dělat, když se ráno probudíte napuchlá a máte zapadlé oči? U kruhů pod očima je důležitá životospráva, spánek a dostatek tekutin, minimum alkoholu, kávy a soli. Pokud všechny výše uvedené příčiny dodržujete a stejně jimi trpíte, pak musíte maskovat. Pokud máte chvíli čas, je dobré je chladit – vychlazeným pytlíkem čaje, ledem nebo starým známým plátkem okurky. Co se pleťové péče týče, oční krém je v tomto případě nutností. Pak už musíte jen zakrývat. V tu chvíli přichází na řadu korektor a rozjasňovač. Kapku rozjasňovače smíchejte se světlejším korektorem a dejte si ho přesně do "kruhové rýhy". Rozklepejte prstem do ztracena a na korektor ještě aplikujte make-up nebo BB krém, který sjednotí odstín pleti se světlejším korektorem. A ještě jeden tip: pokud trpíte na otoky a kruhy pod očima, nepoužívejte tmavé oční stíny, ty vaše trable jenom prohloubí.

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama