reklama
 

Vlasy pod čepicí: jak zařídit, aby byly stále krásné

Bez pokrývky hlavy bychom v chladných měsících neměli udělat ani krok. Vždyť právě ta nás může zahřát a ochránit nejen od mrazu, ale také od prochladnutí. Jenže vlasy pod čepicí často vypadají příšerně. Co s tím?

Foto: Profimedia.cz

Důležité je pochopit, že vlasy musíte v zimním období fénovat úplně do sucha. Jinak snadno okopírují tvar čepice, tedy budou splihlé a bez objemu. Na závěr domácí foukané nastavte na fénu studený vzduch, který vlas uzavře.

Díky takovému triku se budou kadeře méně cuchat a zachováte jim objem po delší dobu. Objem je hlavně v zimě klíčovou záležitostí, proto před fénováním aplikujte do mokrých vlasů přípravek, který ho podpoří. Hodí se jak spreje, pěny, tak nejrůznější mléka, která porost hlavy zbaví nepříjemného elektrizování.

Správný výběr čepice

Pokud je ta vaše vyrobena ze syntetických materiálů (nejčastěji to bývá polyester), nedivte se, že účes vypadá mizerně, když si čepici sundáte. Zapaří se vám totiž pokožka hlavy, vlasy se pak víc mastí a musíte si je mýt častěji.

Jak vypadat jako člověk, i když si sundáte čepici

Pokud máte možnost, přestříkejte si vlasy suchým šamponem nebo pudrem. Vyrábí se i v kapesní velikosti, takže si tyto produkty můžete vzít do kabelky kamkoliv. Vyzkoušejte například suché šampony od Klorane, Batiste nebo L´Oréal Paris. Po aplikaci suchého šamponu nebo pudru si vlasy prohrábněte a případný zbytek přípravku z nich "vyčesejte".

Dlouhovlásky si mohou před nasazením čepice udělat malý drdůlek. Až vejdete do místnosti a sundáte si pokrývku hlavy, vlasy si rozpusťte a načechrejte je prsty. Pokud máte vlasy krátké, dejte hlavu dolů, promasírujte pokožku hlavy a postavte se opět zpříma. Objem by měl být zpět.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama