reklama

Vytvořte si originální parfém vyrstvením vůní. Jak na to?

Na vůně jsem odmalička “ujetá”. Radím kamarádkám, která se k nim hodí, pokud mě na ulici něčí vůně zaujme a není mi povědomá, hned se ptám nositelky na značku.

Foto: iStock

Po kabelkách a batozích nosím pořád něco - od deodorantů přes přírodní tělové spreje až po silné parfémy.

Velmi často kombinuji zcela odlišné typy vůní a jindy zase sáhnu pouze po neparfémovaném deodorantu a čisté, pudrovomýdlové vůni. Správný výběr a kombinace parfémů je alchymie a klidně i pomocník v seznamování. Jak ale v základu vůně vrstvit a kombinovat? A hodí se ještě na výrazné tělové mléko parfém?

1) Tón v tónu

Ta by měla mít ideálně stejný základ jako váš oblíbený parfém. Pokud se tedy voníte květinovou vůní, měla by po květinách vonět i pečující kosmetika, kterou používáte. Od mýdla přes sprchový gel až po tělové mléko. Díky vrstvení budou všechny vůně v harmonii a vydrží.

2) Parfém na nejprokrvenější místa

Parfém patří na místa, kde je pokožka více prokrvená. Chybu neuděláte, když ho nanesete do loketní a podkolenní jamky, na vnitřní stranu zápěstí, za uši, na krk, do výstřihu nebo do oblasti pupíku. Sáhnout můžete také po voňavé hydratační kosmetice. Na hydratované pokožce totiž vůně vydrží déle než na pokožce suché. Základ vůně tělového mléka by měl odpovídat základu vašeho parfému.


3) Kombinovat vůně, co ladí

Nápadům se meze nekladou, limity neexistují - jediným limitem je váš čich. Tady je pár tipů, jak z vrstvení vytěžit co nejvíc a neudělat chybu.

Při vrstvení nikdy nesáhnete vedle, když zkombinujete parfém a kosmetiku se stejným základem. Tvoří-li základ vašeho oblíbeného parfému citrusová vůně, sáhněte po citrusech i v případě pečující kosmetiky. Je-li základ dřevitý, měla by být dřevitá i ostatní kosmetika. Nicméně zkušené experimentátorky dokážou excelentně skloubit i na první čich nesourodé vůně - a výsledek může být úžasný.

4) Začněte tím "nejsilnějším"

Aby se kolem vás nešířil voňavý, ale těžký odér někoho, kdo to přehnal s parfémem, mějte na paměti pravidlo, které radí začínat vždy tím nejsilnějším. Silné a těžké parfémy použijte jako první, pak případně vrstvěte lehčí toaletní vody a nakonec lehké spreje.

5) Se silnou a dominantní vůní šetřete

Se silnou vůní je také dobré šetřit, nechcete přece, aby vašemu okolí z vás bylo těžko. A pokud si nejste jistá tím, která z vašich vůní je tou silnou a dominantní, udělejte si malý test: Stříkněte v koupelně do vzduchu oblíbené vůně a pak koupelnu na 4 minuty zavřete. Jakou z vůní cítíte ihned po otevření? Ano, tu nejsilnější a nejdominantnější. A právě s tou zatraceně šetřete!

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama