reklama

Jak se zkrášlují ženy napříč planetou: Tvář jako z porcelánu nebo tetovaná brada

Jiný kraj, jiný mrav. To, co nám v Česku připadá vkusné, může být jinde "out" a přinejmenším zvláštní. Pohled na krásu se zkrátka liší člověk od člověka, kraj od kraje. Jak se zkrášlují ženy napříč planetou, co se jim líbí, jak se líčí nebo češou? Pojďte si s námi projít pestrou mozaiku ženské krásy.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Fyzická krása je záležitost pomíjivá a křehká, přesto pro spoustu lidí důležitá a mnohdy zásadní. Ženy jsou obecně "zdobivější" a o svou vizáž pečují o něco důkladněji než muži. Ačkoli to není úplným pravidlem, ve většině případů mi nejspíš dáte za pravdu.

  „Krása je forma určité věci. A určitou formu má každá věc. Z čehož vyplývá, že každá věc je svým způsobem z určitého hlediska krásná.“ Vincent Van Gogh, holandský malíř Balónky, k citátu, žena.cz

To, že tzv. fyzická krása, resp. pohled na ni, úzce souvisí i s tím, jaký je aktuální trend, je jasné. Módní diktát je poměrně nekompromisní, přesto ne dogmatický. A ne každá žena je ochotna přizpůsobit se tomu, co je "in". Je to v pořádku, dokonce bych řekla, že žádoucí. Vždyť důležitější než cokoli jiného - bavíme-li se o módě - je osobnost a osobitost ženy. Protože ta by měla být zachována.

Přes to všechno existují jakési obecnější módní trendy, související s kulturou a historií dané oblasti a země.

Pojďte si spolu s námi projít pestrou mozaiku módních trendů v nejrůznějších koutech naší planety.

Více v grafice…

reklama
reklama