reklama

Tvůrci počítačových her mění typologii žen: Od princezen k nezávislým hrdinkám

Hraní her na konzolích a počítačích už dávno není jen mužská zábava. Počet žen s tímto koníčkem se neustále zvyšuje a tato změna je mimo jiné vidět i při pohledu na hlavní hrdiny kultovních titulů. Stejně jako ve filmech a seriálech, také v herním průmyslu se role ženských postav v posledních dekádách znatelně proměnila.

Prohlédnout grafiku
Foto: Shutterstock/iStock/PlayStation

Hraní her se stalo významnou součástí zábavního průmyslu a řadí se spolu s filmy, televizními pořady a knihami mezi hlavní kulturní díla formující hodnoty lidí po celém světě. Nejnovější hry mají často propracovaný příběh srovnatelný s předními hollywoodskými trháky. Obecně si jsou hry a filmy velmi podobné a často odráží aktuální dění a celospolečenské trendy.

A právě jedním z nejvíce diskutovaných témat moderního světa je v poslední dekádě také genderová rovnost. Role žen ve společnosti, bourání stereotypů kolem něžného pohlaví a jejich touha po rovnoprávnosti ovlivnila mimo jiné také přístup autorů herních scénářů k tvorbě jejich děl. Postupně se vedle hlavních mužských hrdinů začaly čím dál více prosazovat také původně vedlejší ženské postavy.

Podívejte se do naší galerie na tři typologie, které názorně reprezentují vývoj, kterým si ženské postavy ve hrách prošly v posledních letech. Která se vám líbí nejvíc? 

reklama
reklama