reklama

Recept na věčné mládí: Jak o sebe pečují topmdelky po padesátce?

V devadesátých letech byly hvězdami. Carla Bruni, Claudia Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford a Helena Christensen ale zazářily i na zářijovém fashion weeku v Miláně. Jak to dělají, že i v tomhle věku vypadají tak fantasticky?

Foto: Profimedia.cz

Je třeba hned na úvod připustit, že všechny kamarádí s estetickou medicínou. Ale hlubší přátelský vztah k ní má pouze Carla Bruni Sarkozy, manželka bývalého francouzského prezidenta, která jednu dobu přátelství neměla pod kontrolou a byla na něm závislá. 

Když ale pomineme lehký botox, sem tam nějakou výplň, chemický peeling, mikrojehličkovou mezoterapii, což absolvuje mnoho obyčejných, i mnohem mladších smrtelnic, je dobré poznamenat, že "holky" vypadají senzačně. Jak to dělají? Je to trochu řehole.

Legendární topmodelky zářily na přehlídce Versace | Video: Reuters

Carla Bruni

Modelka a písničkářka Carla Bruni porodila svému muži dítě ve svých čtyřiačtyřiceti letech. Jako správná Francouzka ráda popíjí víno a kouří cigarety, takže dobrou kondici jí zřejmě částečně předurčují i geny. Co se týče zdravého životního stylu, dvě hodiny denně se věnuje relaxačnímu cvičení - pilates a józe. Velkou pozornost při něm věnuje pánevnímu dnu.

Claudia Schiffer

Ve svých sedmačtyřiceti letech vypadá pořád dobře. Možná jí k tomu pomáhají dlouhé procházky se psy, tenis nebo jóga a možná také soustavná péče o pleť: pravidelné masáže a hluboká výživa, plus lymfatické masáže celého těla. Na diety Claudii moc neužije, řídí se heslem "Snídej sám, obědvej s přítelem a večeři nechej nepříteli", což možná mnohé vysvětluje.

Naomi Campbell

Dlouhonohá gazela Naomi Campbell má krásné tělo i pleť, jedinou vadou na kráse jsou její vlasy, které léta mořila prodlužováním, až se jí vytvořily kouty a hodně jich vypadalo. Postavu si udržuje jógou a skákáním přes švihadlo. Ve stravě je poměrně striktní: vyhýbá se rafinovanému cukru, pije pouze vodu, žádný alkohol a tři dny v týdnu detoxikuje pomocí bylinkových čajů a ovocných šťáv. 

Cindy Crawford

Cindy si před šestnácti lety porodila svůj klon ve formě dcery Kaii Gerber, která jí v modelingové kariéře šlape na paty. Nicméně ani Cindy stále ještě modeling nepověsila na hřebík. Co dělá pro to, aby se udržela na výsluní? Dbá na dlouhý spánek, nekouří, nepije víno, jen občas si dá ráda tequilu. Třicet let pravidelně  třikrát týdně cvičí v posilovně. Na rozdíl od Carly Bruni, která se zaměřuje na svaly pánevního dna, Cindy ví, že stárnutí se odhalí jako první na krku, takže cvičí poctivě i tuto oblast. Co se týče pleťové a tělové péče, miluje oleje, kterými se maže doslova od hlavy až k patám. 

Dcera Cindy Crawford Kaia Greber je také modelkou. Jako první zazářila v kampani Miu Miu.

Helena Christensen

Dánská topmodelka se na rozdíl od svých kolegyň neodbývá v jídle. Jí všechno a život bez chleba a těstovin si prý neumí představit. Na druhou stranu si ale dává do těla sportem. Ráda boxuje a také propadla tanci u tyče. O svou pokožku pečuje stejně jako její kolegyně Cindy Crawford oleji značky Rodin nebo Nuxe. I ona potvrzuje větu, že nejkrásněji člověk vypadá, když je odpočinutý, takže dbá na vydatný a pravidelný spánek. 

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama