reklama

Jak se nalíčit pod brýle? Pozor dejte hlavně na kruhy pod očima

Trpíte nějakou oční vadou, musíte nosit brýle a vlastně přesně nevíte, jak moc se pod ně nalíčit?

Foto: Žena.cz

Pokud nosíte brýle, je velmi důležité zbavit se jakýchkoli stínů pod očima, protože pod rámečky brýlí mohou působit intenzivnější. Tady je pár zásad, se kterými v líčení nešlápnete vedle. 

Dovolte si kontrastní barvy

"Pokud máte tmavší kruhy pod očima, je na ně nejlepší použít korektor v lososové barvě, který tmavou barvu zneutralizuje. Lososový korektor pak lehce překryjeme tělovým korektorem. Je důležité oba produkty nanášet v tenkých vrstvách a dobře vypracovat do pleti, aby nebyly pod brýlemi příliš viditelné. Pod brýle je také vhodné líčení očí v kontrastních barvách, to znamená v barvách, které zdůrazní barvu duhovky. Modroočky mohou sáhnout po meruňkové, zlatavé, nugátové. Zeleným očím pomůže švestková, fialová a vínová. A dámy s hnědýma očima se nemusí bát kobaltové modré, tmavě zelené nebo bronzové," radí make-up artistka Iva Davies.

Je také dobré nezapomínat na kleštičky na řasy, které oko krásně otevřou. Pokud nosíte brýle na blízko, mohou oči vypadat pod skly velké. Nemusíte se proto bát linek ani kouřového líčení. Pokud nosíte brýle na dalku a oči vám připadají menší, použijte světlé stíny, klidně i s trochou lesku. Tělová nebo bílá tužka na spodní slzné hraně nám oko otevře a rozzáří. A opět nezapomeňte na perfektně upravené obočí, které nám obroučky krásně orámuje.

A co čočky?

Čočky nasazujte čistýma a suchýma rukama, jedině tak zabráníte infekci oka. Používejte ideálně bioinspirované roztoky, které jsou k očím šetrné a respektují jejich přirozené vlastnosti. Čočky díky nim zůstanou po celý den vlhké, v oku neřežou ani nepálí a nenutí nás k mnutí a tím pádem předchází riziku zanesení částeček kosmetiky do očí. "Pokud nechcete věnovat péči o vaše kontaktní čočky více času, který je potřeba například u čoček měsíčních, můžete se rozhodnout pro nošení jednodenních kontaktních čoček.

Novinkou v této oblasti jsou jednodenní hypergelové kontaktní čočky," radí optometrista Pavel Beneš a vysvětluje: "Zcela převratný materiál hypergel nabízí veškeré výhody pro zdravé nošení a zajišťují více vlhkosti než kterákoli jednorázová denní kontaktní čočka dostupná v současné době na trhu. Jednodenní kontaktní čočky se ráno nasadí, večer se z oka vyndají a jednoduše vyhodí."

Co nepoužívat?

Nepoužívejte ale řasenky k prodloužení řas obsahující drobná vlákna – ty mohou z řasy odpadnout a dostat se do oka, kde mohou jednak znečistit čočku, ale způsobit i podráždění oka a jeho zarudnutí. Linku nanášejte vždy na vnější okraj víčka, nikdy ji nemalujte přímo "do oka". Pokud používáte práškové oční stíny, s čočkami na ně zapomeňte. Prach se může dostat do očí a pod kontaktní čočky, což způsobuje podráždění.

Místo toho použijte krémové stíny, které z víčka neopadávají. Aplikátory na oční stíny často myjte nebo obměňujte, vyvarujete se tak nečistotám a bakteriím, které se mohou dostat do očí.

TIPY A TRIKY: 

Pokud vám oči pod brýlemi zapadávají, použijte světlé oční stíny na horní víčko. Vhodná je béžová, fialková či růžová. Úspěch budete slavit také s širokými očními linkami.

Zdají se vám oči daleko od sebe? Řešení najdete v tmavších stínech rozetřených od vnitřního koutku směrem ke kořeni nosu a tmavé konturovací tužce, kterou orámujte horní i dolní víčko. Řasenku používejte černou.

Naopak oči blízko u sebe vyřeší světlé lesklé stíny na horním víčku a světlá konturovací tužka kolem slzného kanálku. Vytvoříte tak optickou větší mezeru mezi oběma očima. Zapomeňte na tmavé stíny, použít je můžete tak maximálně na vnější polovinu víčka, kdy ho můžete protáhnout až ke spánku.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama