reklama

Máte vlnité vlasy? Naučíme vás, jak s nimi pracovat

Ta z nás, která má vlasy vlnité, je touží mít rovné, a zase naopak. Proč nepodpořit přírodu a nevyhrát si s vlnami? Zkuste pár našich rad a triků.

Foto: Shutterstock

Jako holčička jsem měla vlasy napůl rovné a napůl samý prstýnek. V pubertě jsem byla samá vlna, po porodu mi všechny vlasy vypadaly a narostly rovné žíně. Před rokem se ze mě stala holka kudrnatá a občas vlnitá. Takže zkušenosti mám se všemi typy vlasů. Jak zacházet s vlnitými vlasy a jaké používat stylingové přípravky? Tady jsou rady z vlastních zdrojů:

1) Pokud máte vlasy barvené nebo odbarvované, je dobré investovat do Olaplexu 3 pro domácí péči. Před mytím vlasů Olaplex naneste do mokrých vlasů a nechejte deset až patnáct minut působit. Poté ho smyjte, použijte šampon a nakonec kondicionér. Jednou za týden je dobré použít i masku na vlasy, protože vlnité a kudrnaté vlasy mají sklony k suchosti a krepatění.

2) Vždycky jsem dělala tu chybu, že jsem si vlasy po umytí třela ručníkem, abych je co nejrychleji usušila. To je opravdu velká hrubka. Žádné vlasy se o sebe po umytí netřou, natož ty vlnité! Je třeba je jen vymačkat do ručníku.

3) U vlnitých a kudrnatých vlasů je dobré – v okamžiku, kdy jsou mokré – vetřít  krém na podporu vln. Krém si vytlačíte z tuby a začnete ho vmačkávat do mokrých vlasů tak, že z nich odkapává postupně voda.

4) Pak použijete fén s difuzérem a začněte pomalu fénovat v předklonu. Při fénování stále rukou vlasy mačkejte tak, abyste podpořily vlny. Osvědčilo se mi během fénování a stylingu přidávat do vlasů olej. Takový, který vám konkrétně vyhovuje. Sama používám Nuxe, Mythic Oil nebo obyčejný růžový či kapku arganového oleje. Ale pozor! Oleje si nedávejte ke kořínkům, ale naopak do konečků vlasů. V případě, že oleje vetřete ke kořínkům, budete mít kadeře okamžitě mastné.

5) Vlasy při fénování přehoďte z předklonu dopředu a prsty tvarujte účes i tvar vln. Mezi fénováním ještě přidejte gel nebo krém na vlny, trochu oleje a nakonec vlasy zafixujte mořskou solí na vlnité vlasy.

6) Pokud se vám úplně všechny vlasy nevlní a chcete mít na hlavě jednotné vlny, pracujte s prsty, kulmou nebo pinetkami. Pár drobných pramínků vlasů natočte na prst a vyfénujte nebo vlasy zatočte, použijte pinetku, sepněte a nechejte úplně uschnout. Pokud se chystáte do společnosti a dáváte si na sobě zvlášť záležet, natočte drobné pramínky vlasů na kulmu, ale zase jen tak, aby nakulmované vlny kopírovaly vaše přirozené.

Nejtěžší je najít správnou míru všech stylingových přípravků tak, aby vlasy působily hezky, přirozeně a nevytvářely dojem lepkavé hroudy. Pokud se takovému looku dokážete vyhnout, budete za princeznu.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama