reklama

Krása podle celebrit: Pečujte o sebe jako Cameron Diaz, Gwyneth Paltrow a Drew Barrymoore

Dřív spolu chodily na večírky, dnes už vyznávají zdravý životní styl. K němu patří nejen vyvážený jídelníček a dostatek pohybu, ale i přírodní kosmetika. A právě na tu se zaměříme.

Foto: Profimedia.cz

Americké herečky Gwyneth Paltrow, Drew Barrymore a Cameron Diaz se kamarádí přes dvacet let. Každá je možná úplně jiná, ale vzájemně se doplňují a inspirují. 

Gwyneth a Juice Beauty

Nejprve se zdravým životním stylem začala Gwyneth Paltrow, ke kterému tíhla odjakživa. Když jí před patnácti lety zemřel otec na rakovinu, stala se veganka, jogínka a vyznavačka zdravého životního stylu. Pak potkala Chrise Martina z Coldplay, zamilovala se a trochu povolila ve své urputnosti. Když se jí narodily děti, ještě víc povolila otěže, ale svět zdravého životního stylu, do kterého patří i používání přírodní kosmetiky, už neopustila nikdy.

Nejen, že založila online magazín Goop.com, ale navíc spojila své jméno s kalifornskou organickou značkou Juice Beauty a stala se její kreativní ředitelkou. Juice Beauty je kromě jiného sympatická také svými ekologickými hodnotami a podporou místních komunit: většinu ingrediencí značka získává od lokálních certifikovaných farmářů na západním pobřeží USA. Pod hereččiným vedením vznikla kolekce dekorativní i pleťové kosmetiky obsahující více než pětasedmdesát produktů bohatých na přírodní rostlinné pigmenty a antioxidanty.

Drew a Flowerbeauty

Drew Barrymore se do života hollywoodské hvězdy narodila. Už od jedenácti měsíců natáčela reklamy, v šesti letech ji E.T. - Mimozemšťan katapultoval do hvězdného hollywoodského nebe a z něho rovnou do pekla. Začala totiž ve velkém pít a užívat drogy. Díky své životaschopnosti se ale dokázala ze závislosti vyléčit. Kromě úspěšné herecké kariéry zažila dost neúspěšných vztahů a manželství. A když už to vypadalo, že ani nestihne mít děti, kolem čtyřicítky porodila krátce po sobě dvě holčičky.

K roli matky, herečky a producentky si ještě vybrala dráhu kosmetické odbornice a založila vlastní značku Flowerbeauty, která se na rozdíl od Juice Beauty zaměřuje pouze na dekorativní kosmetiku. Jde opět o přírodní kosmetiku, netestovanou na zvířatech. Je hodně holčičí a občas i žensky smyslná.

Cameron a její rádkyně

Kdo by do téhle přírodní blondýnky s uhrančivě modrýma očima řekl, že je dcerou Kubánce? Léta se živila jako modelka, ale víc než chodit po přehlídkovém mole, ji bavilo stát před kamerou. Stejně jako Drew Barrymore je hédonistka, miluje život a všechno, co k němu patří, včetně nezdravé stravy, která bohužel akcentuje její celoživotní problém s akné, se kterým bojuje opravdu hodně.

Kromě značek svých kamarádek miluje přírodní kosmetiku Pevonia Botanica, ale není v jejím používání rozhodně tak ortodoxní a přísná jako Gwyneth Paltrow. Netají se tím, že klidně používá syntetickou "dekorativku" i vůně. Například taková vůně Happy od Clinique je jejím celoživotním "must-have".

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama